rychlovlaky cechy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rychlovlaky cechy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byznysmen Tomáš Krsek pokračuje v dobývání lukrativních lokalit poblíž Prahy. Ve spolupráci s developerskou společností Getberg v Kladně vybuduje rezidenční komplex s 230 byty, jehož výstavba vyjde na více než 800 milionů korun. Informaci deníku E15 potvrdil František Vladař, investiční ředitel Krskovy skupiny BHM.
Dubajská poušť znovu láká velký byznys. Tentokrát na Světovou výstavu Expo 2020 odloženou o rok, jež si vyžádala masivní investice v řádu miliard dolarů. Sázka šejků je tradičně vysoká, stejně tak ale i nejistota její návratnosti – klíčové asijské trhy, především Čína a Indie, jsou kvůli pandemii dál „zavřené“. V dosažení Emiráty vytyčené mety 25 milionů návštěvníků během půl roku nevěří taxikáři, průvodci ani komisař českého pavilonu.
Závratnou rychlostí až 350 kilometrů v hodině budou do konce letošního roku jezdit rychlovlaky bez strojvedoucích mezi čínskou metropolí Pekingem a 174 kilometrů vzdálenou městskou prefekturou Čang-ťia-kchou. Oznámil to Mo Č‘-sung, šéfinženýr China State Railway Group.
Český Cedop spolu s francouzským projektantem Egis Rail nabídl nejnižší ceny ve třech ze čtyř železničních tendrů za zhruba 230 milionů korun. Byli vyřazeni. Egis teď žaluje komoru inženýrů.
Střední Evropa o mnoho let zaostává za Japonskem a některými dalšími asijskými zeměmi v cestování po železnici. Prohlásil to premiér Bohuslav Sobotka, který se třetí den své návštěvy Japonska přesunul známým japonským rychlovlakem šinkansenem z Tokia do Kjóta. Třistasedmdesátikilometrovou cestu zvládl šinksansen za dvě hodiny a 19 minut. Podle českého premiéra jsou tyto vlaky silnou motivací pro to, aby se zrychlila příprava projektu rychlé železnice v Česku a aby Evropu více propojili rychlovlaky. Sobotka...
České dráhy nechají po téměř dvanáctiletém provozu poprvé výrazně omladit sedm rychlovlaků pendolino. Změnou projde především interiér souprav. Práce provede drážní dceřiná firma DPOV.
Výstavba vysokorychlostní železniční tratě z Prahy do Brna vyjde, podle navrhovaných variant, na 120 až 160 miliard korun. Kudy trasa povede, by mělo být známo v roce 2019. Nová trať by měla také ulehčit dojíždění lidem ze Středních Čech do Prahy. Novinářům to po jednání se zástupci Prahy, Brna a tří dotčených krajů řekli premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).
Bývalý náměstek ministra dopravy Petr Šlegr se dlouhodobě (a zatím marně) snaží prosadit v tuzemsku vysokorychlostní tratě (VRT), zároveň patří k největším kritikům poměrů, které při plánování železniční výstavby panují. Zakladatel Centra pro efektivní dopravu odpovídal čtenářům serveru E15.cz. „Kombinace malosti, šlendriánu a zájmů konkrétních firem jednajících skrze konkrétní lidi,“ shrnuje důvody zaostalosti české železnice.
Dílčí změna jízdního řádu na železnici přinese 12. června i zrychlení některých vlaků. U celkem osmnácti rychlíků zvýší České dráhy nejvyšší rychlost na 160 kilometrů v hodině, což je horní limit tuzemské železniční sítě. Celkem tak počet vlaků využívajících české maximum překročí 220.
Ministerstvo dopravy a České dráhy chystají od prosince významnou změnu provozu na čtvrtém koridoru z Prahy směrem do jižních Čech a dále do Horních Rakous. Novinkou je hlavně zavedení rychlých vlaků InterCity a EuroCity z Prahy do Českých Budějovic, respektive do Lince. Součástí plánů je i jeden pár přímých rychlých vlaků mezi Prahou a Českým Krumlovem.