šatava - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu šatava, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministerstvo práce nepočítá s tím, že by v rámci připravované důchodové reformy došlo k navyšování věku odchodu do důchodu. Odvody do důchodového systému by mohly vzrůst živnostníkům. Informovaly o tom Seznam Zprávy. Podle šéfky Asociace malých a středních podniků a živnostníků Evy Svobodové ale osoby samostatně výdělečně činné odvádí dostatečnou částku již nyní.
Odborníci radí starším uchazečům o práci neuvádět svůj věk. Kvůli diskriminaci.
Oddělní důchodového účtu od státního rozpočtu, které v programovém prohlášení navrhuje vláda v demisi Andreje Babiše, nevyřeší budoucí fungování důchodového systému. Shodli se na tom v pořadu Otázky Václava Moravce bývalý předseda Odborné komise pro důchodovou reformu Martin Potůček a ekonom Jiří Šatava. Již dříve, loni v prosinci, se proti oddělení důchodového účtu od rozpočtu vyjádřily ČSSD i odbory.
U domácností s nezaopatřenými dětmi daňové zvýhodnění na děti plně využije přibližně polovina domácností, a u rodin s nejmladším dítětem do tří let dokonce jen jedna třetina. Podíl domácností, které daňovou podporu plně využijí, roste spolu s příjmem. Tvrdí to studie think tanku IDEA při CERGE-EI.
V České republice působí stovky právních firem – od malých kanceláří o pár právnících po velké mezinárodní firmy. Jak se liší? Oslovili jsme významné kanceláře působící v Česku a v následujících dnech nabídneme sérii článků, která podrobně srovná pozice tuzemských a mezinárodních firem na českém trhu, jejich interní fungování nebo nabízené možnosti pro studenty. Můžete se těšit na rozhovory se zástupci přední české a mezinárodní kanceláře a na rozhovory se studenty, kteří v nich pracují.
Někdejší tvář Jindřichohradeckých místních drah a nekorunovaný král českých lokálek Jan Šatava se už přes rok činí ve své nové firmě Railway Capital. A celkem úspěšně. Společnost, která mimo jiné provozuje víkendové spoje na čtyřech opuštěných regionálních tratích, za loňský rok vydělala půl milionu korun při obratu 3,5 milionu. A letošek má být násobně lepší.
Ředitel a spolumajitel Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek je mnohými příznivci železnice vnímán jako zlý muž, pod kterým firma zrovna nevzkvétá. On sám je přesvědčen, že je třeba udělat jediné: přemluvit kraje, aby zvýšily platby za provoz veřejné dopravy na úzkokolejce. Po dobrém či skrze soud. „Nevím, zda si kraje dostatečně uvědomují svou odpovědnost,“ říká Čajánek.
Společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) směřuje k největší změně struktury od svého vzniku v devadesátých letech. Podle spolumajitele a šéfa Borise Čajánka pracuje vedení firmy na projektu, na jehož konci by měl být vznik dceřiné společnosti pro veřejnou dopravu. Tu firma provozuje na dvou větvích své úzkorozchodné železnice v jižních Čechách a na Vysočině na objednávku krajů.
V Kolíně-Sendražicích bude v pátek 1. května otevřena dokončená bývalá úzkorozchodná železnice, takzvaná řepařská drážka. Dráhu, po níž se kdysi vozila řepa do cukrovaru, od roku 2007 po etapách obnovovali dobrovolníci. Do oprav bylo od té doby investováno asi 30 milionů korun.
Málokterá trať žaluje na státní správu železnic tak, jako proslulá trampská lokálka Mělník – Mšeno – Mladá Boleslav. Po dlouhé desítky let zanedbávaná trať zchátrala natolik, že Správa železniční dopravní cesty v polovině září snížila v některých úsecích maximální rychlost na deset kilometrů v hodině. To nevydržely České dráhy, vlaky zastavily a místo nich začaly vypravovat náhradní autobusy. Nad osudem trati visel hrozivý otazník.