satelitní televize v české republice - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu satelitní televize v české republice, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu zákona o elektronických komunikacích, která řeší přechod na televizní vysílání v novém standardu DVB-T2.
Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další televizní stanice, v prvním pololetí zvýšila provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) o 18 procent na 83,3 milionu dolarů (1,9 miliardy korun). Čisté příjmy vzrostly o čtyři procenta na 316,9 milionu dolarů (7,1 miliardy korun). Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner.
Senát dnes beze změny schválil vládní novelu zákona o elektronických komunikacích, která řeší přechod na televizní vysílání v novém standardu DVB-T2. Tato změna má stát diváky podle odhadů vlády asi pět miliard korun za nákup nových televizních přijímačů nebo set-top boxů. S úplným přechodem se počítá v roce 2021. Novela také posiluje práva klientů mobilních operátorů. Nyní ji dostane k podpisu prezident.
Do února roku 2021 by mělo skončit současné zemské digitální televizní vysílání ve formátu DVB-T a nahrazeno modernějším a také úspornějším formátem s dvojkou na konci. Počítá s tím vládní novela zákona o elektronických komunikacích, kterou dnes ve třetím čtení jednomyslně schválila sněmovna. Novela nyní zamíří do Senátu.
Mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME) vzrostl loni meziročně provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) o 22 procent na 150 milionů dolarů (zhruba 3,79 miliardy korun). CME v Česku vlastní televizi Nova a další stanice. Celkové výnosy firmy stouply o pět procent na 638 milionů dolarů (asi 16,12 miliardy korun). Hlavním akcionářem CME, sídlící na britských Bermudách, je americká mediální skupina Time Warner.
Jak budou a budou vůbec s přechodem na nový standard vysílání fungovat současné TV přijímače? A co čeká Česko s "internetem věcí"? Existují v souvislosti s ním bezpečnostní rizika? V online rozhovoru na E15.cz odpovídal Martin Gebauer, ředitel Českých Radiokomunikací.
Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je provoz mýtných bran za čtyři miliardy korun, poskytnutí součinnosti při předávání systému novému provozovateli, nákup nových palubních jednotek a zavedení služby jednotného evropského mýta (EETS).
Ve věku internetu se televize může zdát být odepsaná, vývoj technologií i trhu však ukazujE spíše opak, říká Martin Ornass-Kubacki, viceprezident a regionální šéf satelitního operátora SES Astra, který vystoupil na konferenci Digimedia.
Konference Digimedia již celou dekádu mapuje aktuální stav digitalizačního procesu v České republice. Letos se jejím tématem stala koexistence vysílání televizí a přenosu dat mobilních operátorů. Nejen o tom bude 11. ročník konference Digimedia 2016, která se koná 25. května v prostorách České televize na Kavčích Horách. Pořádá ji Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK), hlavním mediálním partnerem je časopis Strategie a deník E15.
Spravovat mýtné brány od začátku příštího roku může z technických důvodů pouze stávající provozovatel, společnost Kapsch. Vyplývá to z dvojice posudků, které si k problému dalšího výběru mýta nechalo zpracovat ministerstvo dopravy.