sazby dph v restauracích - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sazby dph v restauracích, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Můžeme se donekonečna hádat, zda by vláda či centrální banka měly dělat to, nebo něco jiného, ale než se dostaneme k této debatě, všem by nám prospělo, kdybychom se alespoň vrátili do starých dobrých učebnic ekonomie. Tolik debat o tom, co stát má, či nemá dělat, by bylo hned jasnější a nemuseli bychom vést nekonečné řeči o tom, zda je to dobře, či špatně. Má to oporu v ekonomii? A klidně se řiďme ekonomií toho nejstřednějšího proudu, i to by nám všem pomohlo.
Poprask kolem trendu, kdy v menších, zejména venkovských restauracích začali odmítat platby kartami, hýbe vášněmi i u jinak klidných jedinců. Většinový názor je jednoznačný. Po zrušení EET začali hospodští zase masově šidit na daních. A objevilo se i volání po zákonném nařízení přijímat platební karty. Kdo něco ví o hospodské, nepochybně u nás dost šedé ekonomice, se jen trochu pousměje.
Vždy mě fascinuje, s jakou lehkostí politici šermují miliardami, které chtějí ušetřit nebo nově vybrat. Tu dáme nulovou daň na knihy, tu zkrouhneme dotace solárním baronům, tam vybereme víc na spotřební nebo jiné dani. Jako kdyby ale všichni zapomínali, že za každou větou, kterou řekli premiér a ministr financí ve čtvrtek minulý týden, jsou nějaké lidské osudy, které se touto novou úpravou často významně promění.
Od 1. ledna příštího roku se nejspíš rozloučíme se třemi sazbami daně z přidané hodnoty (DPH). Vláda totiž na čtvrteční tiskové konferenci představila v rámci Ozdravného balíčku čítající 58 opatření i redukci sazeb DPH na dvě a snížení daně například u knih. Jak bude nová daň z přidané hodnoty vypadat? Co bude patřit do jaké sazby? A kolik tento krok podle plánů má přinést do státní kasy?
Vyšší daně budou platit firmy, živnostníci a částečně i zaměstnanci, kteří přijdou o řadu daňových slev. Vláda Petra Fialy (ODS) představila ve čtvrtek svůj konsolidační balíček, díky kterému chce v rozpočtu najít v příštím roce 94,1 miliardy korun, během dvou let až 147,5 miliardy korun. Největší část chce stát ušetřit na národních dotacích pro firmy a podnikatele, a to téměř 55 miliard korun. Dotkne se to zejména průmyslu a zemědělství.
Velká daňová rošáda u řady zboží a služeb propočítaná ministerstvem financí by v drtivé většině zvedla ceny a mírně by také přiživila inflaci. U některých politicky nejcitlivějších položek, jako je teplo nebo vodné a stočné, které by mohly nově spadnout do nejvyšší 21procentní sazby daně z přidané hodnoty, se čekají bouřlivé debaty v koalici. Šéf státní pokladny Zbyněk Stanjura (ODS) předpokládá, že šéfové stran uzavřou dohodu nejpozději v prvním květnovém týdnu. Po schválení kabinetem má o daňových ...
Řešit dopady koronavirové krize snížením DPH u potravin na deset procent chce Svaz obchodu a cestovního ruchu. Návrh předloží při schvalování rozpočtu na příští rok. Nesouhlasí přitom se zavedením až 85procentního podílu českých potravin v obchodech, který navrhovali poslanci. „Stát by měl spíše umožnit delší smlouvy s prodejci a motivovat producenty k investicím,“ míní ekonom a prezident svazu Tomáš Prouza.
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) prosadila na pondělním jednání vlády daňový balíček, kterým chce ulehčit podnikatelům, které postihla koronavirová krize. Schillerová chce, aby sněmovna projednala balíček ve zrychleném režimu v rámci legislativní nouze.
Premiér Andrej Babiš (ANO) připustil, že elektronická evidence tržeb (EET) by se mohla odložit až do konce roku. Zatím Sněmovna schválila pozastavení celé EET na dobu stavu nouze a následující tři měsíce.
Pivovarnický trh zasáhla zásadně současná krize a dopad vládních opatření, která omezují provoz hospod. Výjimkou není ani rodinný pivovar Bernard z Humpolce. „Že krize musí přijít, jsem čekal už několik let, ale nenapadlo by mě, že se o to postará virus,“ říká s klidem do jisté míry až stoickým zakladatel a spolumajitel humpoleckého pivovaru Stanislav Bernard.