sběr dat od strojů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sběr dat od strojů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rychlost a manévrovatelnost stíhaček a ničivá síla zbraní rozhodovaly o výsledcích vzdušných bitev minulého století. Nyní to jsou a budou informace, co vyhrává letectvům a potažmo celým armádám klíčové střety. Pořízením 24 nejmodernějších stíhaček současnosti, amerických F-35 z dílny zbrojařského gigantu Lockheed Martin, má česká armáda získat rozhodující informační nadvládu. „Nákup by určitě stál kolem sto miliard korun a stal se nejdražší akvizicí v historii naší armády. Dodneška přitom naplno ...
Nahrazení lidí roboty mělo zefektivnit práci. Řada podniků ale na jejich napájení drahou elektřinou prodělává. Investice do robotizace z minulých let se v některých případech firmám nemusejí nikdy vrátit. „Průmysl by doplatil na to, že se spolehl na nízké ceny energií,“ konstatuje přední český vědec a odborník na roboty a umělou inteligenci Vladimír Mařík, zakladatel a vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky.
Pokladní v obchodě nebo personalistka na HR oddělení. Řady profesí, které dnes neodmyslitelně patří k běžnému životu, možná za pár let značně prořídnou. A to nejen ve světě. Podle statistik Mezinárodní robotické federace je Česká republika patnáctá v žebříčku států s nejvyšším nárůstem počtu robotů. A v následujícím roce chce do robotiky ve svých organizacích investovat až 88 procent tuzemských společností napříč obory.
Vývojářská konference Applu WWDC byla ve znamení reakce technologické firmy na globální pandemii. Ta totiž odhalila nedostatky firmy v komunikačních platformách. Apple je nyní vylepšuje a zároveň přichází s další novinkou pro časy koronaviru – nabídne lepší sdílení obsahu napříč celým svým ekosystémem.
Ekonomická budoucnost Evropské unie, přechod z fosilních paliv na zelené energie, či podnikání a společnost v době po koronavirové pandemii. To byla hlavní témata letošního setkání evropských politiků a osobností ze světa byznysu pod názvem Prague European Summit . „Máme před sebou nesmírně vzrušující dekádu. Změny však nepřijdou samy od sebe,“ říká švédská podnikatelka, vizionářka a expertka na moderní technologie Claudia Olssonová, která byla jedním z řečníků summitu.
Z internetových obchodů se během karantény a masové práce z domova stal pilíř v zásobování obyvatelstva. E-shopy díky nové situaci kromě vyšších tržeb a náporu na skladníky rovněž urychlily zavádění inovací posunujících jejich byznys k ještě většímu výkonu. Vedle toho digitalizace zasáhla i odvětví typu realit nebo těžce zkoušeného cestovního ruchu.
Desítky firem a osobností ze světa technologií a inovací diskutovaly na konferenci Bosch Connected World 2020 v Berlíně o jednom z nejskloňovanějších pojmů posledních let – průmyslu 4.0. Na něj navázala témata, jako jsou mobilita budoucnosti, inteligentní systémy pro domácnosti či energetika.
Zatímco velké firmy už s digitalizací výroby pracují nebo alespoň experimentují, menší čekají, až je k tomu přiměje trh. Změnit to má operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
Průmysl 4.0 se pro Siemens stane dalším důležitým zdrojem příjmu. Nové služby bude moci nabídnout díky speciálnímu operačnímu systému pro internet věcí MindSphere.