sběr dat od strojů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sběr dat od strojů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ekonomická budoucnost Evropské unie, přechod z fosilních paliv na zelené energie, či podnikání a společnost v době po koronavirové pandemii. To byla hlavní témata letošního setkání evropských politiků a osobností ze světa byznysu pod názvem Prague European Summit . „Máme před sebou nesmírně vzrušující dekádu. Změny však nepřijdou samy od sebe,“ říká švédská podnikatelka, vizionářka a expertka na moderní technologie Claudia Olssonová, která byla jedním z řečníků summitu.
Z internetových obchodů se během karantény a masové práce z domova stal pilíř v zásobování obyvatelstva. E-shopy díky nové situaci kromě vyšších tržeb a náporu na skladníky rovněž urychlily zavádění inovací posunujících jejich byznys k ještě většímu výkonu. Vedle toho digitalizace zasáhla i odvětví typu realit nebo těžce zkoušeného cestovního ruchu.
Desítky firem a osobností ze světa technologií a inovací diskutovaly na konferenci Bosch Connected World 2020 v Berlíně o jednom z nejskloňovanějších pojmů posledních let – průmyslu 4.0. Na něj navázala témata, jako jsou mobilita budoucnosti, inteligentní systémy pro domácnosti či energetika.
Zatímco velké firmy už s digitalizací výroby pracují nebo alespoň experimentují, menší čekají, až je k tomu přiměje trh. Změnit to má operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
Průmysl 4.0 se pro Siemens stane dalším důležitým zdrojem příjmu. Nové služby bude moci nabídnout díky speciálnímu operačnímu systému pro internet věcí MindSphere.
Google objevil způsob, jak přiblížit schopnosti robotické paže lidské ruce. Klíčem není programování, ale samostatné učení pomocí neuronových sítí metodou pokus-omyl. Bez obrovského množství dat to ale nejde.
E15.cz z Kalifornie: Asi hodinu a půl dlouhá cesta z centra San Franciska do skladu internetového obra Amazon ve vyprahlé Kalifornii není moc příjemný zážitek. Léta neudržované dálnice lemované odpadky vyhozenými z automobilů po přejezdu Bay Bridge připomínají jízdu po poli a první, co přijde na mysl, je hříšná myšlenka, že D1 vlastně není vůbec špatný kus silnice. Zážitek z cílové stanice ale stojí za to. Mířím do místa, kde lidé pracují v symbióze s roboty.
Roman Staněk se často prezentuje jako člověk, který v oblasti nových technologií vidí budoucnost. Dalo by se říci, že mu to vychází. Jeho dřívější firmy NetBeans a Systinet dnes vlastní Oracle, respektive HP, a do současných GoodData už posbíral investice ve výši 101 milionů dolarů. Z této úspěšné pozice Staněk předvídá jednu věc: samoříditelné automobily v následujících letech zcela zásadně změní celou oblast.
V romantické krajině pod hrází Staroměstského rybníka v Telči ožívá parní mlýn a jeho okolí. Toto významné svědectví historie lokality, architektury a techniky se stane díky novému využití atraktivním turistickým cílem.