Schillerová kompenzační bonus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Schillerová kompenzační bonus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jeden z největších politických pomníků bývalé vlády ČSSD a ANO má být nenávratně svržen. Zavedení elektronické evidence tržeb přitom stálo miliardy korun. Výdaje za samotný systém zaplatil stát, restauratéři, hoteliéři a obchodníci pak investovali do speciálních pokladních zařízení. Právě podnikatelé chtějí, aby EET zůstala zachována. Ovšem na dobrovolné, a nikoli povinné bázi, což by podle odhadů ministerstva financí přišlo až na 100 milionů korun ročně.
Kopenzační bonus pokračuje. V prosinci loňského roku schválený návrh umožní podnikatelům žádat o 1000 korun denně v rámci dvou nových bonusových období. Žádost si mohou podat živnostníci a podnikatelé s poklesem tržeb nejméně o 30 procent.
Firmy s omezením výroby a služeb kvůli epidemii budou moci zase čerpat příspěvky na náhrady mezd z Antiviru. Znovu budou dostávat 60 procent vyplacené náhrady mzdy do 29 000 korun, tedy příspěvek s označením B. Pobírat ho budou moci za období od 1. listopadu do konce února. Schválila to vláda. Novinářům to po jednání kabinetu řekla ministryně práce v demisi Jana Maláčová (ČSSD).
Pandemie ustupuje, ekonomika se otevírá a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), která na začátku roku varovala, že v pololetí dojdou peníze na kompenzace firmám, si prozatím oddychla. Vláda od začátku roku rozdala na covidové pomoci zhruba čtyřicet miliard korun, další desítky zřejmě vyplatí v příštích týdnech. Stát se také zaručil za úvěry za více než jedenáct miliard korun. Vyplývá to z výpočtů deníku E15. Většina programů v červnu skončí, a to i přes protesty podnikatelů, že je stále ovlivňují ...
Ministerstvo financí prodlouží vyplácení kompenzačního bonusu až 1000 korun denně pro podnikatele, společníky malých firem nebo pracovníky na dohodu zasažené vládními omezeními a dopady pandemie i za květen.
Velké produkční firmy jako Netflix a Amazon ztrácejí zájem o natáčení v Maďarsku a v Polsku. A právě Česko na tom může podle šéfa rezortu kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) výrazně vydělat. Vláda ale musí filmařům vytvořit předvídatelné a stabilní zázemí. „Mají obavy, že už do dvou let jim nebudeme moci poskytnout dostatečné množství odborníků, jako jsou maskéři, kostyméři a další umělecké profese,“ říká ministr.
O kompenzační bonus 1000 korun denně určený podnikatelům a společníkům malých firem bude možné požádat i za duben. Prodloužení o jeden měsíc dnes schválila vláda, informovala na twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dosud bylo možné o příspěvek žádat za únor a březen.
Finanční správa začala vyplácet novou kompenzaci tisíc korun denně. Žádat o ni je možné zpětně od 1. února a zatím nejdéle do 31. března – nejvýše tak jde o částku 59 tisíc korun. Bonus již není navázaný na nouzový stav a podpora je zaměřená na firmy a podnikatele, kterým se příjmy z jejich podnikatelské činnosti propadly alespoň o 50 procent proti měsíčnímu průměru. Maximální výplata je nově zastropována do výše reálných měsíčních příjmů žadatele.
Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vláda dnes také schválila dva nové kompenzační programy pro podnikatele.
Nový kompenzační bonus pro OSVČ a malá eseróčka je štědřejší. Na nový kompenzační bonus má nárok širší okruh žadatelů. Částka je 1 000 korun denně. Nový kompenzační bonus platí zpětně od 1. února 2021.