schindler - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu schindler, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Marek Sacha byl u založení Rohlíku, po něm si odskočil na pár let do Velké Británie, aby tam vybudoval jednoho z největších poskytovatelů pečovatelské péče. Právě startup Cera mezi českými mladými firmami prošel největším investičním kolem v historii, když loni nabral na další rozvoj přes 300 milionů eur, zhruba 7,1 miliardy korun. „Když budu mít zítra tisíc nových zaměstnanců, z drtivé většiny pečovatelů, tak pro ně během týdne budu mít práci,“ říká Marek Sacha, jeden ze spoluzakladatelů startupu Cera.
I když se cestovní ruch teprve vzpamatovává z covidové agónie, v centru Prahy otevře v příštích dvou letech několik velkých hotelů. Provozovat je budou velké nadnárodní řetězce. Většinou se jedná o rekonstrukce stávajících budov. Výjimkou jsou ovšem dva nové hotely, které buduje skupina Penta Investments. Ta nyní získala bezmála miliardový úvěr na stavbu hotelu u Masarykova nádraží, který ponese značku Motel One.
Zhruba třetina českých firem nabízí zaměstnancům benefit v podobě každoroční revize mzdy podle výše inflace. Společnosti, jež si pravidelné zvyšování mezd nemohou dovolit, se snaží ukrojit alespoň malou částku, kterou by mohly symbolicky podpořit své chudnoucí zaměstnance. Jednorázový, či dokonce opakovaný protiinflační příspěvek nabízejí firmy hlavně zaměstnancům na nízko placených pozicích, kteří na trhu práce patří mezi nejohroženější.
Nedaleko stanice metra Malostranská stál ještě před pár lety honosně vyhlížející palác s omšelou fasádou. Nepřístupná budova s nejasným vstupem, kterou by na transformační stanici málokdo tipoval, léta chátrala. Ze zanedbané technické památky je nyní díky investici kolem 850 milionů korun výstavní prostor se světovými ambicemi.
Čím dál více českých firem nabízí zaměstnancům podíl na zisku. Zvyšují tím motivaci přicházet s novými nápady, podporují produktivitu zaměstnanců, popřípadě se tak snaží udržet ve firmě. „Při špatné komunikaci to může mít zcela opačný účinek,“ varuje pracovní psycholog Libor Komárek. V tuzemském prostředí navíc takový způsob odměn naráží na zastaralý daňový systém. To se ovšem může brzy změnit.
Deset let, jež uplynou od prvních příprav projektu k položení základního kamene, je v případě velkých pražských brownfieldů téměř standardem. Letos se podařilo dotáhnout k realizaci hned několik miliardových projektů, které změní podobu celých čtvrtí. Developeři se chtějí do proměny metropole zapsat i nápaditou architekturou, například s rukopisem Zahy Hadid nebo Evy Jiřičné.
Po třinácti letech příprav začíná developer Sekyra Group měnit Rohanský ostrov v Praze. Ve čtvrtek položil základní kámen první etapy, která zahrnuje dvě kancelářské budovy a dva bytové bloky. Na dvaceti hektarech vznikne postupně přes 3200 bytů, osm administrativních budov a základní škola. Hlavní město pak bude muset vyřešit park na dalších deseti hektarech rozvojového území a propojení Karlína s Holešovicemi novým Rohanským mostem.
Každý, kdo odebírá energie, musí platit zálohy. Většinou jednou měsíčně, u menších odběrů i čtvrtletně. Když jsou zálohy nastavené férově, po zúčtování nezůstává přeplatek ani nedoplatek. Někteří dodavatelé ale s platbami čarují ve svůj prospěch.
Za elektřinu si lidé ročně připlatí i více než 1000 korun, ceny vzrostou minimálně o desetinu. Důvodem je vývoj na velkoobchodních trzích, kde ceny energií znatelně rostou. Shodli se na tom analytici.
Za posledních pět let přibyly v metropoli tisíce bytů a statisíce metrů čtverečních kanceláří a obchodů. Tyto proměny mohou sledovat nejen pražští chodci, ale jsou patrné i z ptačí perspektivy.