schválená novela stavebního zákona - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu schválená novela stavebního zákona, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Poslanecká sněmovna schválila ve třetím čtení tzv. věcnou novelu stavebního zákona. Stavební úřady zůstanou ve městech a obcích, pro zvláštní typy staveb vznikne Dopravní a energetický stavební úřad. K digitalizaci stavebního řízení má dojít na počátku roku 2024. Na výraznější efekty nové úpravy si však zřejmě ještě počkáme.
Kdysi zvyklost u venkovských statkářů, nyní možné řešení bytové krize. Poslanci v pátek v rámci novely stavebního zákona schválili zavedení takzvaného výměnkového bydlení, které umožní na pozemku rodinného domu postavit další menší dům, například pro děti nebo starší rodiče. Stavební zákon, jehož cílem je zjednodušení a zrychlení stavebního řízení, musejí ještě schválit senátoři a podepsat prezident.
Poslanci napříč politickými kluby v pátek jednomyslně schválili novelu stavebního zákona, nyní ji dostanou na stůl senátoři. V souvislosti s novelou přijali zákonodárci také nový zákon o takzvaném jednotném environmentálním stanovisku, který má společně s revidovaným stavebním zákonem zjednodušit a zrychlit povolování staveb. Novela zároveň ruší soustavu státních stavebních úřadů, se kterou počítal původní zákon přijatý minulou vládou.
Předseda ANO Andrej Babiš odmítl dnes večer respektovat rozhodnutí koaliční většiny ve Sněmovně o omezení řečnické doby pro všechny a opustit řečniště. Kolem něj se shromáždili poslanci opozice, aby zabránili případnému Babišovu vyvedení ze sálu. Schůze dolní komory proto musela být dnes večer přerušena. „Já tady budu mluvit, kolik chci,“ uvedl ostře Babiš na žádost předsedajícího schůze Jana Bartoška (KDU-ČSL), aby řečnický pult opustil. Debatu ve sněmovně sledujeme v ONLINE přenosu níže.
Pokud se lidé v bytovém domě rozhodovali pro instalaci společného zdroje pro výrobu elektřiny, měli dosud oproti rodinným domům jen omezené možnosti. Energetický zákon ani jiný právní předpis totiž neumožňoval sdílení společně vyrobené elektřiny mezi jednotlivé domácnosti. Nyní se blýská na lepší časy. Rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) schválila novelu vyhlášky o Pravidlech trhu s elektřinou, která umožní sdílení společně vyrobené elektřiny v bytových domech
Zřejmě nejvlivnější evropský think-tank Bruegel, který si před lety založily členské státy EU, publikoval minulý týden zajímavou sadu dvaadvaceti doporučení, jak co nejvíc rozšířit dostupnost i využívání vysokorychlostního připojení. Je to čtení, které si, doufám, vezmou k srdci bruselští i pražští politici a úředníci, protože rychlý internet – jak mobilní, tak pevný – a kvalitní telekomunikační služby jsou jedním ze základních kamenů ekonomického rozvoje.
Vláda konečně schválila novelu stavebního zákona a ono „konečně“ ... zřejmé, jestli je novela celkem čerstvého díla... (s tím, že novela měla být předložena...
... divoce diskutovaná podoba stavebního zákona našla oporu ve... všechny stavební úřady v obcích. Pokud novelu odsouhlasí... ji ještě ke schválení Senát a prezident... Sněmovny. Novela především ruší vznik Nejvyššího stavebního úřadu...
Česku se nedaří odstřihnout firmy s ruským vlivem od veřejných zakázek. Měsíčně získají zakázky v hodnotě zhurba 14,5 milionu eur, v Evropě pak celkem inkasují za měsíc 293 milionů eur. Vyplývá to z analýzy české společnosti Datlab, která shromažďuje a analyzuje data v oblasti veřejných zakázek. Sankce uvalené na Rusko se nedaří vymáhat kvůli nespolehlivým ruským dokumentům i skrývání skutečných majitelů.
Chystaná novela stavebního zákona budí odpor zainteresovaných sdružení a svazů. Proti normě týmu ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti), kterou se ve středu chystá znovu projednat vláda, vystoupili zástupci několika odborných komor, sdružení, svazů a velkých měst. V otevřeném dopise vyzývají vládu a především premiéra Petra Fialu, aby návrh v současné podobě nepřijali a vrátili ho k přepracování. Podle nich by prohloubil současnou krizi výstavby.