Sef alzy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Sef alzy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Odbory skladníků to budou mít zase o něco složitější. České internetové obchody i logistické firmy úspěšně zrychlují investice do robotizace a automatizace a ještě rychlejší emancipace robotů probíhá u zámořského giganta. Největší a technologicky nejpokročilejší firma v oboru, americký Amazon, totiž představila nové pojetí skladů, které může z oboru vypudit drtivou většinu lidské práce. Souboj robotů s člověkem tak má jasného a zřejmě definitivního favorita. Poslední rána z milosti může přijít dřív, než si...
Možnosti kryptoměnových plateb jsou nejen v Česku bohatší, než se zdá. Platit bitcoinem kafe je navíc mnohem pohodlnější než před pěti lety. Nejen kvůli tomu, že na poplatcích už nikdo nemusí utrácet víc než za samotné zboží. Známých firem akceptující kryptoplatby v Česku postupně přibývá.
Zavedení kryptoměnových plateb v e-shopu Alza.cz byl průkopnický počin, který ale i více než pět let po jeho uskutečnění občas provázejí nedostatky.
Patří k nejbohatším Čechům, ale veřejnost ho téměř nezná, prakticky neexistuje jeho aktuální fotografie. Aleš Zavoral se médiím vyhýbá a nějakou dobu už dokonce tvrdí, že Alzu nevlastní. Nyní jednu z tajemných postav českého byznysu částečně odhalila kniha „Alza – příběh firmy, která si do toho nenechala mluvit“ z pera novinářů Miloše Čermáka a Michala Rybky.
Dominantní kryptoměna během úterního rána oslabovala o zhruba pět procent na 15 600 dolarů. To je nejnižší bitcoinová cenovka od konce roku 2020. Ještě hůře se daří akciím přední kryptoměnové burzy Coinbase. Situaci pozorně sledují i ti investoři, kterým se v minulosti podařilo výhodně vsadit ve velmi rané fázi na bitcoin či Solanu.
Drtivá většina českých firem a podnikatelů, kteří to v oblasti informačních technologií dotáhli nejdál, nemá kořeny v divokém porevolučním dění, privatizacích a paktech s politiky. Až na výjimky je to nová generace kapitalistů, kteří se vypracovali díky dobrému nápadu, napojení na světové trhy a rizikový kapitál ze Silicon Valley, New Yorku nebo Londýna. Od státu chtějí většinou jediné – průhledné podnikatelské prostředí, a zejména kvalitní vzdělávání.
Pandemická krize vytvořila mnoho byznysových příležitostí. Nejvýrazněji se to dotklo obchodování na internetu. Ti, kteří digitální košík nikdy nepoužili, do něj začali poprvé v životě naklikávat zboží. A ti, kteří už byli na on-line nákupy zvyklí, utráceli víc. Vývoj, jenž by za normálních okolností trval několik let, prosvištěl trhem e-commerce za pár měsíců.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Generálním ředitelem největšího tuzemského aukčního portálu Aukro se stal Jan Sadílek, který poslední roky pracoval pro největšího českého internetového prodejce Alza.cz. S příchodem nového šéfa firma chystá změnu obchodní strategie. V roce 2025 chce dosáhnout obratu kolem 20 miliard korun, tedy pětinásobku plánu pro letošní rok. Investiční skupina Pale Fire Capital zároveň oznámila, že zvýšila podíl v Aukru na 82 procent.
Investiční skupina Pale Fire Capital vedená Janem Bartou, Dušanem Šenkyplem, Davidem Holým a Petrem Krajíčkem právě prochází nejzásadnější změnou strategie od svého vzniku. Chce se soustředit výhradně na miliardové firmy. S nábytkovým srovnávačem Favi letos míří do dalších deseti západoevropských zemí a na aukčním portálu Aukro chce do čtyř let prodávat ročně zboží za 20 miliard korun. Investičně chce vstoupit do projektu připravované Partners Banky. Pro investice do menších startupů založila v březnu nový...