šef lufthansa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu šef lufthansa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Největší českou školu pilotů F Air čeká velmi náročný rok. Zahraniční studenti kvůli pandemii sice nedorazili, ale brutální osekávání nákladů jako jinde v letectví se nekoná. „Až krize skončí, musíme být připraveni. Návrat k normálu byl v minulosti vždy velmi rychlý,“ říká ředitel a spolumajitel firmy Michal Markovič. Nedostatek frekventantů ve výcviku profesionálů zatím alespoň částečně vyvažují hobby letci, kterých v pandemii výrazně přibývá.
Státní podnik Řízení letového provozu předpokládá, že se letos objem letecké dopravy nad Českem vrátí na polovinu objemu roku 2019. Tehdy letoví dispečeři zaznamenali přes devět set tisíc vzletů, přistání a přeletů.
Propad hospodaření německá letecká společnost Lufthansa čekala, ale ne tak hluboký. Ve třetím čtvrtletí kvůli koronakrizi zaznamenala čistou ztrátu dvě miliardy eur, zhruba 53,7 miliardy korun.
Čtrnáct let po začátku výstavby a devět let po původně předpokládaném termínu zprovoznění se v sobotu otevře nové berlínské letiště Willyho Brandta. Žádné velké oslavy se neplánují, důvodem je především pandemie COVID-19, která leteckou dopravu srazila na kolena. Letiště, které zatím přišlo podle médií na nejméně deset miliard eur (274 miliard korun) a jehož budování provázela řada politických a stavebních přešlapů, i tak počítá do budoucna s dalším stavebním rozvojem. Kdy se tak stane, ale nyní známo není...
Letecký průmysl letos přijde až o 100 miliard dolarů. Taková je prognóza, kterou nedávno zveřejnila Mezinárodní asociace leteckých dopravců. Podle britského týdeníku The Economist se letecká doprava vrátí do stavu před pandemií nejdříve v roce 2023. Krachující společnosti se proto snaží s hospodářskými problémy bojovat různými kreativními řešeními.
Mimořádná valná hromada německých aerolinek Lufthansa schválila vládní záchranný balík v celkové výši devíti miliard eur (241 miliard korun). Největší letecká společnost v Evropě se tak vyhnula riziku bankrotu, který by jí jinak v důsledku koronavirové krize hrozil. Ještě do středy přitom nebylo jisté, jestli státní pomoc nezablokuje jeden z velkých akcionářů firmy.
Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair právně napadnou rozhodnutí Evropské komise povolit miliardovou státní pomoc německé letecké společnosti Lufthansa. Firma ji podle nich nepotřebuje pro přežití koronavirové krize, ale aby poškodila konkurenci.
Do velké hry o vyšší stovky milionů korun ve formě státní garance za komerční úvěr pro leteckou skupinu Smartwings vstoupilo Letiště Praha. Státní podnik předal ze své iniciativy ministerstvu dopravy návrhy podmínek, za kterých by státní pomoc česko-čínské společnosti Smartwings byla výhodná i pro největší české letiště.
Roky úspěšně řídil ČSA, krizovou situaci v leteckém průmyslu podobnou té současné ale nepamatuje. Lety se prakticky zastavily, když státy uzavřely své hranice a zakázaly lidem cestovat. „Všechny předcházející krize jsou překonány tím, co se stalo v souvislosti s COVID-19. S trochou nadsázky by se to dalo nazvat apokalypsou pro civilní leteckou dopravu,” říká Antonín Jakubše.
Německé aerolinky sice vyhrály boj o státní pomoc, další bitvy ji ale čekají. Společnost se musela z rozhodnutí regulátorů vzdát práv přistávat na některých letištích, na která už mají políčeno její nízkonákladoví rivalové. Ti také stojí v opozici proti pomoci států pro aerolinky. A to se zdaleka netýká jen Lufthansy.