selský rozum - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu selský rozum, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Impeachment v americkém Senátu začal a Amerika řeší hned několik zásadních otázek. Kam s ním čili s Donaldem Trumpem, je až tou poslední v řadě. Proces, který v úterý v Senátu zahájily úvodní řeči obou stran, včetně přehrání třináctiminutového videa z 6. ledna, od kterého v sále zákonodárci pod vlivem emocí odvraceli hlavy, není tolik o samotném Trumpovi jako spíš o budoucnosti USA.
Pokud jste v roce 2020 nabyli, darovali, prodali nebo jinak pozbyli nemovitou věc, čeká vás „papírování“. Nepřehledné formuláře psané úřednickou řečí ale zvládnete hravě díky našemu návodu.
Češi v posledních měsících více šetří. Vede je k tomu obava ze ztráty zaměstnání a nejistota dalšího ekonomického vývoje. Peněžní polštář má ale jen minimum domácností. Důvodem je nízký příjem i finanční negramotnost.
Sněmovnou schválená verze daňového balíčku se sazbou 15 procent u daně z příjmu znamená rozvrat veřejných financí. Republika se enormně zadluží, dlouhodobě budou v ohrožení zdravotní i sociální systém, myslí si vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček. Balíček ve Sněmovně prosadilo vládní ANO spolu s opozičními ODS a SPD. Část straníků volá po odchodu z vlády, Hamáček to odmítá.
Jan Vaňhara, dnes John Vanhara, je americký podnikatel českého původu. Ve Spojených státech působí už dvě dekády, známý je jako zakladatel společnosti Shipito, kterou v roce 2015 prodal. Dále pak podniká jako agent pro zakládání firem a obchodník s nemovitostmi. „Trump je podnikatel a zasloužil se o řadu zjednodušení pro podnikatele. Jaký bude Biden? Těžko říct, ale je to člověk, který strávil posledních skoro 50 let v politice," říká Vanhara.
Před nadcházejícími prezidentskými volbami se hovoří o určité krizi obou nejsilnějších amerických stran. Republikáni si uvědomují, že je Donald Trump posunul jinam, než kde stáli celá desetiletí. Demokraté zase těžko hledali odpověď na otázku, kdo má větší šanci Trumpa porazit – zda umírněný kandidát, nebo zástupce levého křídla, který má ale blízko k Trumpově populismu.
Jarní zastavení ekonomiky a opatření, která stát zavedl, dopadla i na byznys holdingu Czechoslovak Group. Přesto jeho šéf a majitel Michal Strnad hodnotí zásahy v podstatě pozitivně. „Drsná preventivní opatření byla na místě. Byl to drastický zásah do malého podnikání ve službách či cestovním ruchu, velcí zaměstnavatelé ale mohli dál fungovat, pokud nezastavili provoz z vlastní vůle,“ říká nejmladší český miliardář.
Velké sklady budované často u sjezdů z dálnic patří na realitním trhu mezi vítěze současného turbulentního dění. Bankéři je považují za nejbezpečnější nemovitostní aktivum, investoři mají chuť hotové a pronajaté haly kupovat. „Když se vrátíme zpět do hluboké karantény, tak za zachování funkčního zásobování vděčíme právě této infrastruktuře,“ říká Milan Kratina, spoluzakladatel skupiny Accolade zaměřené na byznys se sklady a fabrikami.
Minulý týden byl ve znamení začátku nového školního roku. Zahájení výuky se sice kromě ministra školství Plagy nezúčastnil nikdo z významných politiků, jak bývalo zvykem, ale mnozí učitelé, žáci i jejich rodiče si slavnostní den beztak užili.
Pandemie koronaviru je ve světle dřívějších chmurných prognóz stále ještě jednou z nejhumánnějších katastrof, které mohly lidstvo potkat. Přesto zaskočila lidi nepřipravené a obnažila až na maso palčivé problémy zametené konjunkturou a politickým populismem pod koberec. „Předtím byla doba velké hojnosti, výjimečně dobrá doba, která vynesla do čela států politiky populistického typu, kteří jednoduše nemuseli řešit žádné větší problémy. Jen těžké doby přináší své Churchilly, kteří musí skutečně začít makat,“...