sestřelené ukrajinské letadlo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sestřelené ukrajinské letadlo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letecká společnost Malaysia Airlines dosáhla dohody týkající se odškodnění pro většinu obětí letu MH17, který se přesně před dvěma lety zřítil po zásahu raketou na východě Ukrajiny. Informovala o tom nizozemská televizní stanice NOS s odvoláním na právníka nizozemských obětí Veeruho Mewaa. Nizozemská prokuratura oznámí závěry vyšetřování zkázy letu MH17 na podzim. V troskách zahynulo 298 lidí.
Sestřel ruského letadla byl obranný čin, řekl v Bruselu po jednání v centrále NATO turecký premiér Ahmet Davutoglu. Turecká armáda při ochraně turecké hranice konala svou povinnost a ministerský předseda si neumí představit, že by se za incident z minulého týdne nějaký turecký představitel omlouval. Zároveň podle něj Ankara nestojí o eskalaci a je otevřena rozhovorům s "ruskými přáteli" na libovolné úrovni, aby se podobná situace na turecko-syrské hranici už neopakovala.
Nizozemská vláda požaduje, aby viníky sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou identifikoval a potrestal speciální tribunál OSN. Sdělil to nizozemský premiér Mark Rutte. Malajsijské letadlo s 298 lidmi na palubě bylo sestřeleno nad východní Ukrajinou loni 17. července. Nikdo z lidí na palubě nepřežil, dvě třetiny z nich byli Nizozemci.
Nizozemští vyšetřovatelé se budou zabývat i verzí, že malajsijský letoun MH17 mohl být nad východní Ukrajinou sestřelen ze vzduchu. S tímto tvrzením přišla hned po tragédii Moskva. V rozhovoru pro německý týdeník Der Spiegel to uvedl šéf nizozemské prokuratury Fred Westerbeke, který dohlíží na vyšetřování červencové katastrofy. Podle dosavadních zjištění letoun nejspíš sestřelila protiletadlová střela vypálená z území ovládaného proruskými rebely.
Předběžná analýza hlasové konverzace zaznamenané v černých skříňkách malajsijského letadla sestřeleného nad Ukrajinou ukazuje, že před pádem stroje se na palubě nic mimořádného nestalo. S odvoláním na informaci vyšetřovatelů to napsal malajsijský list The New Straits Times. Vše nasvědčuje tomu, že události předcházející katastrofě byly velmi náhlé. Mezitím na místo katastrofy opět dorazili zahraniční vyšetřovatelé, práce ale kvůli bezpečnostní situaci nezahájili.
Dvě vojenská letadla s posledními pozůstatky obětí katastrofy malajsijského boeingu, který byl údajně sestřelen nad východní Ukrajinou, v sobotu odpoledne odletěla z ukrajinského Charkova. Každý stroj má na palubě 19 rakví, které budou předány do centra soudní medicíny v Eindhovenu k identifikaci a vyšetřování. Oznámila to agentura ITAR-TASS. Za poslední tři dny bylo z Charkova do Nizozemska transportováno celkem 227 rakví, uvedla ruská agentura.
Australští experti v pátek našli na místě pádu malajsijského letadla velký kus trupu s okny, křesly pro cestující a také s několika těly obětí. Oznámil to australský list Sydney Morning Herald. Jeho informace potvrzuje obavy záchranářů, že na místě katastrofy na východě Ukrajiny je stále ještě nemálo částí lidských těl. Nejnovější nález podle australského listu komplikovaly manévry kombajnu, který prý mezi troskami sklízel obilí.
Americké zpravodajské služby nemají žádné důkazy o přímém zapojení Ruska do čtvrtečního pádu malajsijského letadla na východě Ukrajiny. Nejpravděpodobnější ale je, že letadlo sestřelili "omylem" proruští povstalci. Řekli to činitelé výzvědných služeb pod podmínkou, že nebudou jmenováni.
Letecká společnost Malaysia Airlines, která přišla v minulých měsících o dvě letadla se stovkami pasažérů, nechává své stroje létat z Evropy nad bojovými zónami v Sýrii. Společnost to přiznala s tím, že Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) syrský letecký prostor nevyčlenila z povolených leteckých tras. Na společenských sítích tato informace vyvolala pobouření.
... na místě dopadu sestřeleného malajsijského letadla v Donbasu... nimi nyní stane. Ukrajinské úřady si stěžují...