sexistické prasátečko - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sexistické prasátečko, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Skupina žen v Itálii se podívala do dat a statistik a zjistila, že ze stovky názvů ulic, náměstí a veřejných prostranství na Apeninském poloostrově je jich pouze necelých deset dedikováno ženám. Z tohoto malého zlomku je pak šest z deseti ženských popisných názvů referencí na historické, převážně náboženské osobnosti. Chybí upozornění na vědkyně, podnikatelky, sportovkyně.
Pavel Fischer je jeden z pozdních prezidentských kandidátů, kteří svou kandidaturu ohlásili až během letošního podzimu. Proto je jednou z hlavních výtek, jež na jeho osobu zaznívají, že není známý širší veřejnosti. Pavel Fischer je bývalý diplomat, který působil také jako poradce prezidenta Václava Havla a později například jako ředitel neziskové organizaci Ústavu empirických výzkumů STEM.
Nakolik jsme při posuzování žen ovlivněni jejich vzhledem? Funguje ještě sexistická reklama? A proč je česká společnost vůči sexismu stále tolerantní? Na to TST odpověděla Petra Havlíková z Nesehnutí, kde působí jako koordinátorka programu Ženská práva jsou lidská práva. „Jedním z nejlepších řešení je kriticky se nad tím zamyslet a přiznat si, že genderové stereotypy máme. Určitě je v sobě máme všichni. Nedá se říct, že ten, kdo se touto problematikou zabývá a je zvyklý na ni kriticky nahlížet, předsudky ...
Martin Charvát to v minulosti dotáhl až na kreativního šéfa Mark/BBDO a spolumajitele respektovaného Konektoru. Nedávno se ale rozhodl zavedenou firmu opustit a přidat se k mladým ve studiu Remembership.
Anticenu Sexistické prasátečko si letos od veřejnosti i poroty vysloužila reklama na erotický klub Cabaret Darling. Na dalších příčkách se umístily reklama brněnského Vysokého učení technického a ODS Praha 8, oznámili pořadatelé soutěže, jejímž účelem je upozornit na stereotypní a sexistické zobrazování mužů a žen v reklamě.
Českých vysokých škol vyrostlo jako hub po dešti a nyní je dostihl společný nepřítel: klesající demografická křivka. Soukromým i veřejným vysokým školám tak nezbývá nic jiného než se uchýlit k osvědčeným marketingovým trikům.
Anticenu Sexistické prasátečko si letos od veřejnosti vysloužila zlínská ČSSD a od patnáctičlenné poroty odborníků na marketing havířovská TOP 09. Jde o předvolební reklamy, které využily jako dominantní prvek části nahého ženského těla. Lidé a experti vybírali z více než stovky reklam. Na předních pozicích se tentokrát umístily politické strany.
Nikdy není pozdě na to pochopit, proč někomu vadí sex v reklamách nebo že anticena není trest smrti ukamenováním.
V pátém ročníku soutěže o nejsexističtější reklamu, kterou pořádají Nesehnutí, získalo největší přízeň hlasující veřejnosti náborové video Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity Brno s názvem LDF to letí. Odborná porota zase ocenila prodejce záclon za slogan „Poslední kapka jde do textilu“.
Anticeny Sexistické prasátečko udělované za necitlivé zobrazení ženy nebo muže v reklamě letos získaly reklamy například Komerční banky, firmy Avos nebo brněnského pivního šenku Čtyři růže. Soutěž sexistických reklam organizuje hnutí Nesehnutí, které klání sexistických reklam letos pořádalo už potřetí. Letos bylo nominováno rekordních 91 reklam, do soutěže pro veřejnost pořádané na internetu přišlo přes 10 tisíc hlasů.