Silnice Pákistán čína - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Silnice Pákistán čína, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zemětřesení v Turecku a Sýrii je jedno z nejtragičtějších v posledních letech. Počet mrtvých zatím přesahuje 41 tisíc a několik tisíc obětí pravděpodobně ještě přibude. Po více než týdnu hledání přeživších postupně vyhasíná naděje, že se ještě podaří najít někoho živého. Už teď se hovoří, že by to byl téměř zázrak. Svět už ale zažil ničivá a tragická zemětřesení mnohokrát. Pojďme si připomenout deset nejtragičtějších zemětřesení za posledních šedesát let podle počtů mrtvých.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Usedal na horkou židli, na které vydržel vůbec nejdéle ve srovnání se svými předchůdci. Nyní však ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) oznámil, že chce post šéfa rezortu po čtyřech a půl letech opustit. Na odchodu se domluvil s premiérem Andrejem Babišem (ANO), s nímž měl dlouhodobé spory. Kdy Ťok ve funkci skončí, zatím není jasné stejně jako jméno ministrova nástupce. I tyto otázky má ozřejmit středeční schůzka Babiše s prezidentem Milošem Zemanem, který na návrh premiéra jmenuje a odvolává členy vlády. ...
Když na sklonku minulého roku odbavili v modernizovaném přístavu Gwadar na západě Pákistánu první kontejner s čínským zbožím, pochválil to sám pákistánský premiér Naváz Šaríf. Přístav je totiž centrálním bodem ambiciózního dopravního projektu Čínsko-pákistánského ekonomického koridoru (CPEC).
Afghánská armáda zahájila protiútok s cílem získat zpět město Kunduz, kterého se v pondělí zmocnili bojovníci radikálního islámského hnutí Taliban. Agentura Reuters ale ve večerních hodinách informovala, že se bojovníci Talibanu pokoušejí dobýt letiště v Kunduzu. Nejmenovaný afghánský činitel uvedl, že zhruba 80 procent letištního komplexu už je pod kontrolou Talibanu.
Čínský prezident se včera vydal na dvoudenní návštěvu Pákistánu, kde jeho země hodlá investovat 46 miliard dolarů. Peníze chce nasypat do projektu Čínsko-pákistánský ekonomický koridor, honosněji zvaného také Koridor příležitostí. Dlouholetí partneři mají v úmyslu propojit své země zbrusu novou sítí silnic, železnic, plynovodem a ropovodem.
Čína přispěje částkou 40 miliard dolarů (890 miliard korun) na vytvoření fondu pro rozvoj infrastruktury v Asii, jehož cílem bude zlepšit propojení tamních trhů. Uvedl to čínský prezident Si Ťin-pching při setkání se svými protějšky z Bangladéše, Kambodži, Laosu, Mongolska, Barmy, Pákistánu a Tádžikistánu.
Pákistánští ozbrojenci přepadli hotel v odlehlé horské oblasti na severu země a zabili devět zahraničních horolezců a jejich pákistánského průvodce. Oběti pocházely z Ukrajiny, Číny a Ruska. K útoku se přihlásila pákistánská militantní skupina Džundulláh, napsala agentura Reuters.
Z rozbité cesty plné děr a výmolů, která se vine mezi mohutnými skalnatými štíty hor, se pomalu stává hladká asfaltová dálnice. Kolem nákladních aut a silničních válců pobíhají čínští a pákistánští dělníci. Z nejvýše položené zpevněné cesty světa, která v nejvyšším bodě překonává průsmyk v nadmořské výšce 4693 metrů, dělají dálnici. Faktury za stamiliony platí Peking.
Byly to hlavně soukromé podniky, které Indii dostaly na mapu světa – a právě ty se teď na globálním trhu snaží urvat co největší díl. Jejich vzestup umožnilo vládní uvolnění cel v roce 1991, které otevřelo dveře investicím v obou směrech. Od té doby jsou indické IT a farmaceutické firmy k nezastavení a země se často stává synonymem outsourcingu.