šindelář české dráhy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu šindelář české dráhy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koncern Volkswagen si vyhlédl letištní areál v Líních na Plzeňsku a zvažuje zde výstavbu továrny na bateriové články do elektromobilů v přepočtu až za 122 miliard korun. Takzvaná gigafactory se teď stala jedním z významných témat předvolebních bojů o posty v zastupitelstvech Plzně i dotčených obcí. Převážná většina regionálních politických uskupení s výstavbou gigafactory nesouhlasí.
Ubytovatelé, řidiči i prodejci zboží na internetu budou pod větším dohledem. Platformy jako Airbnb, Uber či Vinted budou muset od příštího roku sdílet státu informace o uživatelích a jejich příjmech. Unijní země toho chtějí dosáhnout prostřednictvím směrnice, která zavádí přeshraniční sdílení těchto dat, což má zlepšit vybírání daní i vymáhání pohledávek. Českou transpozici směrnice ve středu projednala vláda Petra Fialy (ODS).
České dráhy mají nového šéfa. Po tříměsíčním výběrovém řízení se jím stal chráněnec hnutí ANO Václav Nebeský. Ten, který měl být šéfem drah už před prázdninami, než premiér Babiš při interpelacích pod tlakem poslanců ohlásil výběrové řízení.
České dráhy mají za sebou bleskové odstranění předsedy představenstva a generálního ředitele Miroslava Kupce. Smutné je, že se vyhazov neobešel bez osobní diskreditace manažera. Ještě smutnější je, že jeho konec nebyl nijak zdůvodněn.
Dopravní stavitelství má hubená léta za sebou. Delší část provazu je nyní na straně stavebních firem, které dokonce některé zakázky odmítají. I tak tahanice v soutěžích často výrazně srážejí cenu a na stavbě samotné se hraje o každý patník a každou korunu. „Nestíháme dávat nabídky do všech soutěží a zakázky si i vybíráme, abychom si nesjednali práci, kterou bychom nedokázali kvalitně a včas odvést,“ říká František Fryš, jednatel jedné z největších stavebních firem v zemi, společnosti Swietelsky. Ta nyní ...
Radim Jančura v posledních devíti měsících bojuje o své podnikatelské přežití. Po krku mu jde nadnárodní společnost FlixBus. Bez nadsázky lze přitom říci, že nejde jen o Jančurovu budoucnost, ale i o budoucnost autobusové dopravy v tuzemsku. Jančura je přitom ten slabší hráč bez volných miliard v kapse. Svědčí o tom i jeho neskrývaná nervozita, rušení linek a spekulace o prodeji části firmy. Z druhé strany sálá sebevědomé přesvědčení, že „žluťák“ dříve nebo později zezelená, tedy začne jezdit pod taktovkou...
Železniční strojírna CZ Loko zanedlouho pokoří metu tisícovky vyrobených lokomotiv. Ačkoli většinový majitel Josef Bárta rád zdůrazňuje přízeň štěstěny s poukazem na to, že se narodil v neděli, hlavní roli v jeho příběhu hraje ochota riskovat a s ní spojená zarputilost.
Německý autobusový dopravce FlixBus za čtyři roky fungování téměř ovládl německý trh a snaží se i v dalších zemích včetně České republiky. Podle zakladatele a výkonného ředitele André Schwämmleina ale začátky nebyly lehké. „Museli jsme lidi přesvědčit a dát jim novou zkušenost. Když jsme začínali, image autobusové dopravy byla špatná,“ říká podnikatel v mnichovském sídle firmy.
Český Cedop spolu s francouzským projektantem Egis Rail nabídl nejnižší ceny ve třech ze čtyř železničních tendrů za zhruba 230 milionů korun. Byli vyřazeni. Egis teď žaluje komoru inženýrů.
Cestující na železniční trati Praha–Mnichov se podle představ ministerstva dopravy dočkají zlepšení už letos v prosinci: na trati totiž vzroste provoz oproti dnešku na dvojnásobek. Expresy placené státem mají po výrazně zastaralé infrastruktuře jezdit každé dvě hodiny, nyní jezdí po čtyřech hodinách.