situace v texasu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu situace v texasu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
V těchto dnech se českému „družstvu“ na těžbu bitcoinu Braiins Pool podařilo překonat hranici 1,3 milionu vydolovaných bitcoinů. Ve svém oboru patří mezi nejvýznamnější hráče na světě. Pražská Braiins chce svou pozici ještě posílit výrobou vlastních strojů na mining kryptoměny. „Když se člověk podívá na to, jak vypadá rozložení výrobců hardwaru ve světě, tak to všechno v podstatě směřuje do Číny,“ popisuje status quo spoluzakladatel Braiins Jan Čapek. V budoucnost bitcoinu věří natolik, že než aby firma se...
Končí pro obor kryptoměn mimořádně dramatický rok 2022, který svým dějem dalekosáhle ovlivnil budoucnost celého oboru. Po krachu burzy FTX nebo kolapsu virtuální měny luna zesílilo volání po silnější regulaci byznysu s kryptem. Kromě toho v reakci na masivní cenový propad bitcoinu řada institucí a byznysových osobností předpověděla dominantní kryptoměně cestu do zapomnění. Virtuální měna nicméně umí překvapit a podle optimistů ji nečeká špatná budoucnost. Profitovat by z toho nadále měl i domácí ...
Poté co britský provozovatel kin Cineworld Group ve Spojených státech požádal v září o bankrotovou ochranu před věřiteli, objevily se spekulace o prodeji řetězce Cinema City. Věřitelé Cineworldu podle agentury Bloomberg zvažují prodej této východoevropské divize, která působí i v několika českých městech.
Ropa, ze které se vyrábějí pohonné hmoty, plasty i některá léčiva, se na burze dlouhodobě těší zájmu investorů, a to navzdory výzvám souvisejících s uhlíkovou neutralitou. Jaký je rozdíl mezi ropou Brent a konkurenční WTI? Jak vypadá graf aktuální ceny ropy a jaká je výhledová prognóza do budoucna?
Někteří lidé začali hledat alternativu Twitteru bez Elona Muska a narazili na Mastodona. Ten podle obrázků vypadá jako sociální síť s modrým ptáčkem ve znaku, ale v jádru jde o úplně jinou filozofii, jak propojovat lidi a jejich názory. Musk rád Twitter přirovnává k velkému digitálnímu náměstí. Mastodon je pravý opak. Spíš by šel přirovnat k ostrůvkům, které se navzájem propojují optickými kabely a mosty. Kdokoliv si může vytvořit vlastní ostrov a zavést na něm svá pravidla. Vítejte v něčem, co se nazývá ...
Ve Spojených státech po úterních volbách stále není jasné, která strana získala většinu v Senátu a ve Sněmovně reprezentantů, tedy dvou komorách amerického Kongresu. Předvolební průzkumy předpovídaly velký úspěch Republikánské strany. Podle amerických médií je ale už teď zřejmé, že se „rudá vlna“ nekonala. Zatím je situace spíš vyrovnaná a je možné, že si demokraté nakonec vedli lépe, než se předpokládalo.
Ten paradox je zarážející. Cena bitcoinu má do svých loňských téměř sedmdesátitisícových maxim hodně daleko, přesto je zájem o těžbu kryptoměny zhruba o polovinu vyšší, než když bořila své cenové rekordy. Ukazují to alespoň data celkového výpočetního výkonu strojů na těžbu bitcoinu (hashrate). Byznysová realita je ale drsnější.
Okolnosti těžbě bitcoinu moc nenahrávají. Souběh pádu ceny kryptoměny a energetické krize znamená, že mineři bojují o přežití. Včetně Jana Vaňhary, který píše svůj byznysový příběh v USA jako John Vanhara. Ten spojil svůj zájem o investice do nemovitostí s fascinací těžbou bitcoinu a jeho nadšení navzdory současné situaci neopadá. Celé odvětví má podle Vanhary před sebou solidní budoucnost. Mohlo by prý přinést bohatství i do dosud chudších států.
Energetická smršť v EU pokračuje: Nové odstávky plynu a nadále stojící francouzské reaktory. Šmejcova skupina buduje ve Středomoří síť jachtařských marin. Nově nakupovala v Řecku. Mráz může přijít z private equity. Jeden pád dokáže spustit kaskádu bankrotů. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, ...