sjezd ksčm - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sjezd ksčm, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Poslanec ANO a bývalý premiér Andrej Babiš kandiduje na prezidenta. Sázkové kanceláře a průzkumy jej před prvním kolem vedle Danuše Nerudové a Petra Pavla řadily k největším k favoritům pro lednové prezidentské volby. Výsledky prvního kola to potvrdily. Andrej Babiš se v druhém kole prezidentské volby střetne s Petrem Pavlem.
Víkendová zpráva z českého politického pískoviště ja tato: Miloš už nekamarádí s Andrejem a za kamaráda teď má Pepu. Andrej mu minule rozkopal hračky. Pepa je rád, že teď má velkého kamaráda. A nyní podrobněji. Sjezd odborů nepatřil v minulých letech k těm nejsledovanějším politickým událostem. Letos je situace jiná. Předně je tu očekávaná ekonomická krize související s inflací, válkou na Ukrajině a s cenami energií. Víc než kdy jindy bude role odborů důležitá v otázce sociálního smíru a dopadů krize na ...
Rozvíjet demokratické principy, občanskou společnost, pluralismus, politickou kulturu či mezinárodní porozumění. To jsou úkoly pro politické instituty, které si strany mohou po dvojích úspěšných sněmovních volbách založit a čerpat na ně od státu peníze. Šance chtějí po letošních volbách využít Piráti a zřejmě i Starostové. A přidat se chce i opoziční SPD pod vedením Tomia Okamury.
Bez ohledu na výsledek říjnových voleb čeká KSČM změna, po šestnácti letech skončí v jejím vedení předseda Vojtěch Filip, mandát poslance nebude obhajovat jeho předchůdce Miroslav Grebeníček, na kandidátku se nedostal předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik.
Každá analogie kulhá, někdy na obě, někdy jen na jednu nohu. Jiné jsou zase tak zjevné a lákavé, že není snadné jim nepodlehnout. Dvacátého prvního června tomu bude přesně třicet let, kdy přes východní hranici tehdejšího Československa přejel poslední transport s vojenskou technikou a s ním i poslední sovětský voják. Československo tehdy dostalo šanci vydat se svou vlastní cestou a my po 30 letech můžeme v samostatné České republice sebeironicky sledovat, kam jsme došli.
Komunisté se rozhodli nic neměnit. Jejich předsedou zůstává po sobotním setkání ústředního výboru Vojtěch Filip, který je stále obklopen stejnými pobočníky.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Alespoň něco začíná v politice být, jak má. Komunisté dávají od vlády ruce pryč, premiér si nedělá hlavu z jejich požadavků ani svých slibů. Navíc hází odpovědnost za vyjednávání o nouzovém stavu na svého ministra zdravotnictví. Tedy na nejnovějšího člena vlády bez předchozích politických zkušeností či stranického krytí.
Chcete dobrou a trochu nečekanou zprávu na úvod? KSČM je, aspoň co do vnitrostranických mechanizmů, na počátku 21. století poměrně demokratickou stranou. V době před volebním sjezdem už se tedy nekonají čistky, zatýkání, nebo dokonce nějaké to vražděníčko odpůrců, nýbrž jakási vnitrostranická diskuze. Sto let kultivace euroatlantickým prostorem přineslo přece jen nějaké ovoce.
ČSSD může jen těžko po volbách spolupracovat s hnutím ANO, s kterým aktuálně tvoří vládní koalici, prohlásil šéf diplomacie a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček. Vysvětlil to tím, že se hnutí ANO posouvá doprava a odklání se od programových priorit vládní spolupráce. Ministryně práce a další místopředsedkyně sociální demokracie Jana Maláčová doplnila, že ČSSD při jednání o společné kandidatuře se Zelenými hledá partnera, s kterým bude chránit sociální stát.