Skanska holesovice - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Skanska holesovice, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Holešovická budova Riveroff, která je součástí kancelářského komplexu Port7 nedaleko Trojského mostu a nádraží Holešovice v Praze, mění majitele. Byznysmen a pohledávkový spekulant z Brna, který je známý mimo jiné bojem se skupinou Arca, ji prodal společnosti významného českého architekta z Českých Budějovic.
Na budované Štvanické lávce, která propojí pražské čtvrti Holešovice a Karlín, byly ve čtvrtek dopoledne zahájeny zátěžové zkoušky, které budou trvat do pátku. Na konstrukci při zkouškách postupně najede šestice nákladních vozidel a odborníci budou sledovat průhyby lávky. Průběh zátěžových zkoušek si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
V Praze 7 se bude v příštích letech stavět na pozemcích o rozloze srovnatelné se Starým Městem. Developeři tam plánují investovat nižší stovky miliard korun. S miliardovými částkami počítá také magistrátní kasa. Ve čtvrti vzniknou až tisíce bytů, kanceláře, obchodní domy, ale také nová budova Vltavské filharmonie. Městská část, kde dnes žije zhruba 44 tisíc lidí, se stane domovem pro dalších 25 tisíc nových obyvatel, zhruba stejné množství lidí zde nově najde práci.
Pražané i návštěvníci hlavního města se budou moci od léta kochat novou atrakcí. Do holešovické tržnice či za karlínskými kavárnami budou moci dojít přes novou pěší lávku, která obě čtvrtě spojí a nabídne sestup i na ostrov Štvanice, po kterém bude most pojmenovaný. Stavitelé nyní usazují poslední betonové segmenty u holešovického břehu.
Pandemie a hned poté válka na Ukrajině následovaná energetickou krizí vyladily do nové podoby připravované kancelářské projekty. Vytápění plynem ustupuje ve prospěch tepelných čerpadel, elektřiny a fotovoltaiky. Vzduchotechnici zase zapracovali na kvalitnějších filtrech nebo na bezpečnějším oddělení vzduchu přicházejícího zvenku a toho už proudícího uvnitř kanceláří. Úprava projektů však v některých případech odsunula jejich realizaci.
Už nejen rodinné domy, ale i developerské projekty. V Česku začnou vznikat první bytové domy s dřevěnou konstrukcí. Společnost UBM má za sebou pilotní projekt ve Vídni a nyní chystá tuzemskou premiéru v Praze 5. „Jde o čtyři objekty s celkem 62 byty, které postavíme jako kombinované dřevostavby s hlavními nosnými prvky z masivních dřevěných panelů,“ říká Josef Wiedermann, jednatel UBM Development Czechia.
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
Praha bez Vltavy by nebyla městem, jaké známe z ikonických pohledů přes Karlův most na Hradčany. Přesto se metropole k řece chová dost macešsky. Vedle romantických míst hyzdí břehy brownfieldy, zemědělské plochy či sklady, které brání přístupu k vodě. Nyní metropole chystá projekty, které to mohou změnit – od nových parků přes úpravu náplavek až po unikátní plovoucí lázně.
Developer Serge Borenstein je už čtvrt století pevně svázaný s pražským Karlínem, který se jeho přičiněním stal moderní a pulzující částí Prahy. Po deseti letech, kdy o Borensteinovi nebylo příliš slyšet, chytil druhou mízu, spojil se s nejsilnějšími hráči na českém realitním trhu a chce změnit Holešovice.
To, co se zatím jeví spíš jako fráze, změní v příštích letech trh nemovitostí. Principy společensky odpovědného a udržitelného investování označované zkratkou ESG už teď zasahují do realitních investic a pronájmů komerčních nemovitostí. Majitele budov postavených v uplynulých 15 letech čeká vlna renovací. Starší kancelářské objekty nebo ty, které developeři spíchli horkou jehlou, nezřídka půjdou k zemi.