skanska propouštění - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu skanska propouštění, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V úterý pražský vrchní soud vyřkl pravomocný rozsudek: firmy Metrostav a Metrostav Infrastructure se nesmějí tři roky ucházet o veřejné zakázky. Koncern Metrostav, který čítá necelou stovku firem, je přitom největším dodavatelem veřejných zakázek v Česku. Novým králem trhu veřejných zakázek se tak pravděpodobně stane konkurenční společnost Eurovia CS. Jak významně se ale Metrostav propadne, zatím můžeme jen odhadovat – závisí to na detailech rozsudku, ale i na dalších krocích koncernu.
Dva ze tří zaměstnanců se letos mohou těšit na zvýšení mzdy. Nejčastěji poroste zhruba o šest procent. Vyplývá to z hloubkových rozhovorů, které exkluzivně pro deník E15 uskutečnila personální společnost Předvýběr.cz mezi třemi desítkami majitelů a ředitelů firem a jejich personálních šéfů. Tlak firem na útlum mzdového boomu přesto po letech bobtnajícího blahobytu zesílí. Byznys totiž poroste pomaleji než v předchozích letech a nejistot o dalším směřování domácí i evropské ekonomiky bude více, než byli ...
Ekonomické prognózy pro letošek jsou příznivější než ještě na podzim loňského roku, kdy se nad Českem hrozivěji vznášel stín německé recese. Růst ale stále zůstává nevyzpytatelný. Jak se situace projevuje v domácích firmách? V anketě E15 odpovídali podnikatelé, ale i manažeři a mluvčí významných domácích zaměstnavatelů.
Dlouholetý stavbař Michal Jurka zažívá vrchol dosavadní kariéry. Je nově prezidentem švédského koncernu Skanska pro Česko, Slovensko a Polsko. Změna přichází v době, kdy firma zkouší český a polský byznys Skansky vrátit do zisku. „Se samotným růstem tržeb letos ale nepočítáme. Naším heslem je zisk před tržbami,“ říká ve svém vůbec prvním rozhovoru v nové funkci. Zisk by už letos podle Jurky měl být "přiměřený", dlouhodobě pak dle plánů na úrovni přes tři procenta podílu z tržeb. V rozhovoru pro E15 Premium...
Největší skandinávská stavební společnost Skanska se v rámci restrukturalizace chystá propustit tři tisíce lidí, což je asi sedm procent z celkového počtu zaměstnanců. Firma také oznámila, že loňský zisk by nemusel dostát očekávání. Skanska působí i v České republice a mimo jiné uvedla, že se musí přizpůsobit náročnějším podmínkám na českém trhu, kde prý ale hromadné propuštění nyní neplánuje.
Velké stavební firmy v Česku v nejbližší době nechtějí propouštět své zaměstnance, hlavně ty z odborných profesí si chtějí naopak udržet. Podle serveru Zdopravy.cz Skanska, jedna z největších stavebních firem v zemi, kvůli nedostatku dopravních zakázek propustí do konce roku 120 lidí. Podle odborníků je zakázek na trhu málo, ale k takovému propouštění není důvod.
Přes krizi v oboru stavební firmy v Praze nepropouštějí zaměstnance. Na stejné úrovni zůstává i počet zaměstnaných cizinců, mezi nimiž převažují Slováci. Vyplývá to z vyjádření firem na dotaz ČTK. Podle údajů Českého statistického úřadu od začátku roku do konce srpna stavebnictví meziročně propadlo o 10,2 procenta, inženýrské stavitelství o 15,6 procenta.
Představenstvo pražského dopravního podniku odvolalo z čela firmy generálního ředitele Jaroslava Ďuriše. Společně s ním byla odvolána i ekonomická ředitelka Magdalena Češková. Vedením DPP byl pověřen člen představenstva Ladislav Urbánek. Ďuriše již ve středu odvolala dozorčí rada z představenstva a v čele tohoto orgánu jej nahradil Martin Gillar z České pošty. Ďuriš nastoupil do čela největší městské firmy v Česku v říjnu 2013. Ďuriš se ke svému odvolání zatím nechce vyjadřovat.
Práci ve stavebnictví by letos mohlo najít několik tisíc lidí, firmy mají v plánu poprvé od krize nabírat nové zaměstnance. Každá třetí společnost (35 procent) má už nyní nasmlouváno více zakázek než loni.
Škrty státních výdajů a útlum soukromé poptávky přivedly stavebnictví k důležitému mezníku. Firmy si byly dlouhé roky jisté zakázkami, na nichž se přiživila i spousta společností, které mají do průhlednosti daleko. V době boomu kolem roku 2008 rostlo odvětví tak, že stavbaři nestíhali a uvažovali o dovozu dělníků z Asie.