sklad daimleru - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sklad daimleru, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tradiční IT giganty na prvním postcovidovém ročníku konference Mobile World Congress v Barceloně oznámily, že se vrhají do telekomunikačního byznysu. Kolosy typu Amazon mimo jiné chtějí budovat privátní 5G sítě, jež mohou obsloužit například továrny, přístavy nebo doly a připojit autonomní vozítka, roboty či výrobní stroje. V Česku už do této oblasti investuje skupina Thein bývalého šéfa O2 Tomáše Budníka nebo operátor T-Mobile.
Pekelně rychle prochází autoprůmysl největšími změnami v historii pro Česko tolik zásadního odvětví. Nejdříve ho zasáhla covidová pandemie a s ní spojené narušení dodavatelských řetězců. Teď válka na Ukrajině. Přizpůsobit se a inovovat musí i hustá síť dodavatelských firem. K těm patří i japonská skupina JTEKT.
Do devíti let se mají v Evropě u nákladních automobilů snížit emise CO2 o 30 procent. Vývoj akumulátorů pro tento typ vozidel jde ale pomalu, proto se jako palivo budoucnosti pravděpodobněji jeví vodík, říká Josef Mařík, generální ředitel Mercedes-Benz Trucks Česká republika.
Německo jako lídr v automobilismu. Především tom s konvenčními motory. A proti tomu pionýr elektromobility Elon Musk. Podle všeho se zdá, že nejspíš právě teď vrcholí hlavní střet o podobu toho, jak a v čem budeme jezdit.
Lídr tuzemského trhu průmyslových nemovitostí CTP přehazuje výhybku z bankovního financování ve prospěch dluhopisů. Současně jedná o vstupu strategického investora. „Bavíme se s více uchazeči, ale možné je stále také IPO. Jedna možnost nevylučuje druhou,“ vysvětluje Richard Wilkinson, finanční šéf CTP, který působil tři desetiletí v centrále bankovní skupiny Erste ve Vídni.
Realitní koncern CTP znovu zahájil jednání o vstupu strategického investora do skupiny, jejíž majetek má po očištění od dluhu hodnotu 72 miliard korun. CTP ovládaná byznysmenem Remonem Vosem je největším majitelem moderních skladů a továren v Česku. Byznys má také v dalších zemích střední a východní Evropy.
Nejvyšší správní soud a ministerstvo životního prostředí v jeden den vydaly dva zásadní verdikty týkající se miliardových realitních projektů.
Objem půdy vyňaté ze zemědělského půdního fondu se loni meziročně propadl o 42 procent. Vyplývá to z nových statistik ministerstva životního prostředí. Úřady sňaly ochranu z téměř 1,6 tisíce hektarů orné půdy. Na tuto rozlohu by se vešlo 354 Václavských náměstí. Denně tak loni Česko přišlo o více než čtyři hektary půdy.
Stavby nových továren a skladů nejsou v současné době příliš populární, málokterá obec si přeje za humny nové haly. Doprovází to chór hlasů, že montovny již v moderní ekonomice nejsou třeba. “To je však velký omyl. Zaměstnávají nezaměstnatelné. Když procházíte jednotlivými provozy, je vám jasné, že určití lidé by jinde pracovat nemohli,” říká Jakub Holec, zakladatel poradenské společnosti 108 Agency, která se zaměřuje na byznys s průmyslovými nemovitostmi.
Po rozhodnutí ministerstva životního prostředí nevyjmout pozemky pro stavbu velkého skladu automobilky Daimler ze zemědělského půdního fondu řeší německý koncern, co dál. Nevylučuje, že obří centrum s náhradními díly pro celý svět může nakonec vyrůst i v jiné zemi. Tuzemský sklad měl být poblíž dálnice D8 v Úžici u Prahy.