sklářský průmysl - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sklářský průmysl, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po dvou letech pandemického útlumu se český export znovu nadechl k růstu. Zatímco směrem do Ruska se loni vývoz smrskl z 85 miliard téměř na nulu, na Ukrajinu – hlavně na západ země – znovu sílí. Stejně jako export do postsovětských zemí, na které se nyní čeští exportéři zaměřují. Velkou příležitost představuje pro Čechy i Severní Amerika nebo jihovýchodní Asie, soudí generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal. „Potřebujeme vyšší přidanou hodnotu postavenou na české šikovnosti, umu, nápadech, ...
Tradiční český výrobce křišťálu Moser bude mít nově tři namísto dvou vlastníků. Kvůli rozvodovému řízení se rovným dílem rozdělí poloviční podíl dnes už bývalých manželů Zapletalových. Informaci E15 potvrdila nová spolumajitelka a členka představenstva sklárny Moser Kateřina Zapletalová.
Je lákavé si jako ty největší technologické výstřelky představovat umělou inteligenci či roboty, s inovacemi se ale někdy vyplatí držet při zemi. A to doslova. Minimálně ve stavebnictví či produkci obalů by mohlo přinést zajímavý pokrok využívání materiálu na bázi podhoubí. V Česku existuje hned několik mladých firem, které se tímto směrem vydaly. Moravský startup Myco plánuje na jaře spustit výrobní linku. Pozornost k houbovitým formám života poutá i populární seriál Last of Us.
Společnosti Moser, tradičnímu českému výrobci křišťálu, se nedaří vybřednout z červených čísel a vršících se dluhů. Kvůli ztrátě z roku 2021 ve výši 71 milionů korun se záporný vlastní kapitál karlovarské manufaktury přiblížil čtvrtmiliardě korun, jak stojí v čerstvě zveřejněné výroční zprávě. Firma navíc potvrdila, že se do zisku nedostala ani loni. Nad vodou ji drží její dva vlastníci.
Zakladatel internetového portálu pro nákup letenek letuška.cz se chce zapojit do boje o Pražský hrad. Podpisy sbíral od konce ledna 2022, pro občanskou kandidaturu jich potřeboval padesát tisíc. V listopadu oznámil, že jich nasbíral přes šedesát tisíc, po kontrole ministersva vnitra mu však něco přes sto podpisů chybělo. Diviš podal odvolání a 13. prosince jej Nejvyšší správní soud zařadil mezi kandidáty na prezidenta České republiky.
Realitní byznys v Česku projde recesní rošádou. Kdo z menších hráčů nebude mít dostatek vlastních peněz nebo extrémní důvěru investorů, skončí, anebo padne do rukou konkurence, upozorňuje majitel a šéf investiční společnosti Natland Tomáš Raška. Dodává však, že obyčejný člověk byznysové přeskupení sil patrně nepozná. „V rovině fondů, investorů s velkým podílem cizích zdrojů a na rekreačních nemovitostech dojde k výplachu. Na úrovni konečného vlastnictví bytů nečekám armagedon. Nemovitosti jsou často ...
Zastropování cen energií pro velké podniky se opět vzdaluje. Česko upřednostňuje evropské řešení, které má do své finální podoby stále daleko, a navíc naráží na odlišné postoje jednotlivých států. Český průmysl už přitom se zastropováním začal počítat, protože vláda minulý týden uvedla, že je na jeho zavedení připravená.
V září dosáhla inflace v Česku hodnoty 18 procent. Co za ní stojí a měl by stát pomáhat s dopady vysokých cen energií? I nad tím se v rozhovoru zamýšlí Petr Sklenář, hlavní ekonom J&T Banky.
Vysoké ceny zemního plynu a elektřiny drtivě dopadají kromě českých domácností i na průmyslové podniky a na služby. Řada firem už nyní omezuje výrobu, propouští a čeká, „co bude dál“. Zároveň však u nich roste nespokojenost s tím, jak ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela spolu s celou vládou kritickou situaci řeší – kabinet podle nich přichází zejména s opatřeními na podporu domácností – a na průmysl zapomíná.
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) chce zavést program kompenzací pro firmy ze zpracovatelského průmyslu. Náklady odhaduje na 25 až 28 miliard korun. První návrh pomoci chce vládě předložit v září. Řekl to dnes na tiskové konferenci po jednání kabinetu.