školkovné formulář - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu školkovné formulář, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Daňové přiznání vyplňují OSVČ, někdy i zaměstnanci, důchodci nebo studenti. Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Jak ho vyplnit? Jak vyřídit daně online? Jaké termíny dodržet, když chcete přiznat daně elektronicky anebo na písemně? Jak se liší dodatečné a opravné daňové přiznání? Čtěte níže a stáhněte si potřebné formuláře online.
Termín pro podání daňového přiznání se kvapem blíží. Deník E15 vytvořil soubor článků s daňovou tematikou pro rok 2023. Dozvíte se v nich nejen například to, jaký termín podání dodržet, kdy a jak daňové přiznání podat, co platí pro podnikatele, zaměstnance nebo pro studenty, ale i jak danit investice nebo kryptoměny. Stáhnout si můžete formuláře pro daňové přiznání.
Na dani z příjmu, sociálním pojištění a zdravotním pojištění zaplatí OSVČ různé částky v závislosti na dosaženém hrubém zisku. Do jakého zisku se platí nejvíce na sociálním pojištění a kdy již na dani z příjmu? Jak vysoká je celková efektivní daňová sazba?
Zaměstnanci, kteří si během roku 2022 přivydělávali podnikáním, nemohou přenechat veškeré daňové povinnosti zaměstnavateli, ale musí si sami vyplnit a podat daňové přiznání a přehledy. Podívejme se, co je dobré vědět o daňových povinnostech v devíti bodech.
Každý daňový poplatník má nárok na základní daňovou slevu na poplatníka. Co je daňová sleva na poplatníka 2022? Co znamená základní sleva na poplatníka a jak funguje? Jak na výpočet?
Druhý zásadní termín pro podání daňového přiznání je tady. Pokud jej plánujete stihnout a nejste si dosud jistí, co a jak v daňovém přiznání uvádět, redakce deníku E15 nabízí výběr nejzásadnějších článků, které letos na téma daní vydala. Další aktuální daňová témata najdete v samostatné daňové rubrice.
Pro OSVČ je vyplnění a odevzdání daňového přiznání zpravidla samozřejmostí. Daňové přiznání však v praxi často vyplňují i zaměstnanci, penzisté nebo studenti. Kdo nebude za rok 2021 platit žádnou daň z příjmu? Jaké příjmy podléhají zvýšené daňové sazbě?
Daňové přiznání za rok 2021 musí podat nejen OSVČ vykonávající hlavní činnost po celý rok, ale i OSVČ vykonávající vedlejší činnost nebo OSVČ, které svoji činnost během loňského roku ukončily. Jak se liší jejich daňová povinnost, si ukážeme v několika příkladech.
Začátek každého roku přináší řadu změn. Z hlediska daňových povinností tomu není jinak. S vyššími odvody musejí počítat živnostníci – zvyšuje se paušální daň či minimální zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Na druhou stranu bude pro rok 2022 vyšší sleva na poplatníka.
K paušální dani se od nového roku smí přihlásit pouze OSVČ, které nejsou plátci daně z přidané hodnoty a nemají povinnost se k ní registrovat. Dále jen osoby účastné na důchodovém a veřejném zdravotním pojištění s příjmy nižšími 1 milionu korun.