skypicker - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu skypicker, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Přes 10 milionů korun zaplatil za doménu Tent.com nový startup, který se zaměřuje na platby kryptoměnami. Podle zakladatele projektu Davida Tacla se jednalo o jeden z pěti posledních krátkých významových názvů na globálním trhu. „Chceme být mezinárodní a tomu musela odpovídat i naše doména,“ vysvětluje Tacl. Prvenství za nejdražší tuzemskou doménu si i nadále drží vyhledávač letenek Kiwi, v roce 2016 za ni jeho majitel zaplatil přes 19 milionů korun.
Vyhledávač letenek Kiwi.com zažil mimořádný rok. Nikdy s ním neletělo více cestujících než loni, obrat i díky zdražení letenek vzrostl na rekordních padesát miliard korun. Navazovat na úspěch bude ale pro brněnskou „globálně“ rozkročenou společnost složitější než kdy dřív. „Svět se zmenšil. Bohužel. Začalo to covidem, pokračuje válkou a mocenským soubojem Číny, Ruska a Západu. Relevantních dovolenkových a byznysových destinací ubývá a ubývat dál bude,“ říká spoluzakladatel Kiwi Oliver Dlouhý.
Spory letecké společnosti Ryanair a agregátora letenek Kiwi.com pokračují. Další kolo dlouho trvajících neshod dopadlo lépe pro český startup, jelikož Evropský soudní dvůr potvrdil, že i v případě, kdy prostředník dodá aerolince špatný kontakt na cestujícího, vzniklou škodu v případě neinformování a při změnách hradí dopravce. Ani jedna společnost rozhodnutí soudu nekomentovala.
Brněnský prodejce letenek Kiwi.com se loni začal zotavovat z pandemického roku 2020. Ztráta přesahující tehdy miliardu korun se podařilo snížit na 304 milionů korun. Tržby se loni meziročně zvýšily o pět miliard korun na 16,9 miliardy korun a dosáhly úrovně mírně přes 50 procent roku 2019. Vyplývá to z výroční zprávy ve Sbírce listin. Vedení společnosti předpokládá, že do zisku se hospodaření podaří vrátit v roce 2025. Naposledy bylo v zisku v roce 2018.
Před třemi lety představil Magazín E15 osm mladých nadějných byznysmenů, kteří už v útlém věku protáčeli miliony a nebáli se jít do světa. Nyní se k těmto „mladým puškám“ vracíme. Jejich podnikatelské cesty vedou každá jinudy. Někteří poprvé zažívají propad tržeb, jiní jsou poprvé v roli zaměstnance, další čelí své dosud nejtěžší zkoušce, když jejich byznys zdecimovala pandemie. Jeden z nich ale svůj růst rozjel tak, že jej brzy můžeme čekat v Top 100 nejbohatších Čechů a Slováků Magazínu E15.
Brněnský vyhledávač letenek dlouho patřil k nejrychleji rostoucím firmám v Evropě, nyní se vzpamatovává z pandemie a mírní dříve globální ambice. „Letos je mým snem černá nula. Zaměříme se na Evropu. Nejdřív musíme vyhrát boj doma, až potom se můžeme roztahovat,“ říká zakladatel Kiwi.com Oliver Dlouhý. Očekává, že s oživením leteckého trhu v USA i v Evropě začnou v létě růst i ceny letenek.
Patřil k nejrychleji rostoucím technologickým firmám Evropy, teď vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com spadl na dno. Srazila ho pandemie koronaviru. Stejně jako veškerý byznys spojený s cestováním. Restart by nemusel trvat dlouhé roky, přinese s sebou ale velké změny v létání. „Zákazníci už nebudou rezervovat lety na měsíce, ale jen na dny dopředu. A budou chtít okamžité vrácení peněz,“ říká zakladatel a spolumajitel firmy Oliver Dlouhý.
Vítězem ocenění EY Podnikatel roku za loňský rok se stal zakladatel a spolumajitel společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý. Prodejce letenek Kiwi.com patří mezi nejúspěšnější české startupy se zákazníky po celém světě. Výsledky organizátoři vyhlásili v pražském paláci Žofín. Poradenská firma EY (dříve Ernst & Young) pořádá soutěž ve světě od roku 1986. Aktuálně se koná téměř v 60 zemích, v Česku letos podvacáté. Dlouhý bude v červnu reprezentovat Českou republiku na světovém finále soutěže v Monte Carlu.
Na českém trhu fúzí a akvizic se loni výrazně snížila aktivita. Finančí hodnota transakcí šla prudce dolů, celkový počet uskutečněných obchodů však mírně narostl. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA.
Je jim obvykle kolem čtyřicítky a majetek začali shromažďovat později než většina z první stovky českých a slovenských miliardářů. Také proto se mezi ně ještě nezařadili, mají ale významně našlápnuto.