šlachta ištvan - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu šlachta ištvan, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Až si bude bývalý šéf protimafiánské policie Robert Šlachta do svého deníčku poznačovat dobré a špatné týdny, u toho uplynulého si nejspíš namaluje tři černé obušky jako vykřičníky.
Bývalý premiér se vydatně rozmluvil o událostech, které před sedmi lety kulminovaly okázalým policejním zásahem na Úřadu vlády. A jež rezonují dodnes.
Naší největší hovadinou bylo věřit Andreji Babišovi, že si přeje, aby policie byla, jaká má být, svěřil se týdeníku Echo bývalý ředitel protimafiánského útvaru Robert Šlachta. Je to až dojemné přiznání svědčící o jeho naivitě.
Premiér v demisi Andrej Babiš stupňuje tlak na šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína. Babiš jako agent komunistické Státní bezpečnosti a člověk, který se podle české policie a úřadu OLAF spadajícího pod Evropskou komisi dopustil dotačního podvodu, argumentuje neuvěřitelně.
Prezident Miloš Zeman se v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech omluvil expremiérovi Petru Nečasovi za to, že uvěřil tvrzení tehdejšího šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty a vrchního státního zástupce Ivo Ištvána ohledně kauzy související se zátahem na Úřad vlády. Nečas posléze podal demisi a Zeman nenechal vládu vybrat nového premiéra, zvolil cestu úřednického kabinetu Jiřího Rusnoka.
Obvinění si mohou na postup policie stěžovat teprve, když je Poslanecká sněmovna vydá vyšetřovatelům.
Shrňme si důsledek žádosti policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo: měsíc před volbami bude Poslanecká sněmovna hlasovat o jejich vydání, což z volební kampaně udělá kýčovitý příběh. Jedni ho budou číst jako pronásledování hrdinů, druzí jako Boží úkaz a opožděný příchod spravedlnosti. Takhle narušený ráz volební kampaně může skončit jakýmkoli výsledkem.
Ministerstva ovládaná hnutím ANO se postarala o většinu aktérů razie na Úřadu vlády i loňského sporu o policejní reorganizaci. Jeden z nich čelí kárné žalobě, druhý obvinění za nařčení policejního prezidenta Tomáše Tuhého z „brutálního úniku informací“.
Když přijde řeč na závěrečnou zprávu sněmovní vyšetřovací komise k policejní reorganizaci, pozornost veřejnosti, médií i politiků se soustřeďuje spíše na to, jak to bylo se Šlachtou a co udělal nebo neudělal Tuhý. To zásadní se ovšem skrývá v doprovodných usneseních ohledně trestního řádu. Pokud by byly komisí navržené a sněmovnou doporučené změny schváleny, znamenalo by to malou revoluci.
Pro Andreje Babiše to byl jeden z nejhorších týdnů v politice. Nejdříve se zapletl do výčtu svých zdaněných a nezdaněných příjmů a finančních transakcí s dluhopisy Agrofertu. Následně parlamentní vyšetřovací komise zveřejnila svou zprávu, která je faktickou obžalobou, jak Babiš v létě 2016 vyvolal politickou krizi kvůli organizačním změnám v policii, a to na základě zmanipulovaných argumentů.