slevomat - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu slevomat, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Americký investiční fond Windward Management zvýšil sázku na růst ceny akcií americké e-commerce společnosti Groupon. Manažeři věří, že se investice může zhodnotit o stovky procent. Ve firmě, která se nachází kvůli setrvalému úbytku uživatelů a ztrátám v nesnázích a prochází kvůli tomu velkými změnami, je s více než pětinovým podílem největším akcionářem fond Pale Fire Capital českých byznysmenů Jana Barty a Dušana Šenkypla. Vedle nich si akcie firmy koupila řada drobných tuzemských investorů.
Český jednorožec, pan Rohlík. Muž, který vybudoval Slevomat nebo platformu DameJidlo, teď sází na internetového rozvozce potravin Rohlík. Expanduje s ním na západní trhy, akvizici německé firmy Bringmeister schvaluje tamní antimonopolní úřad. Čupr také zakládá investiční skupinu TCF Capital. Ta by měla do roku 2030 investovat ve střední a východní Evropě pět miliard eur.
Je to jeden z nejzajímavějších příběhů, který nyní Češi ve světovém investičním byznysu píší. Těžké váhy z Pale Fire Capital Dušan Šenkypl, Jiří Ponrt a spol. už několik měsíců zachraňují otce všech slevových portálů, americký Groupon. A i když je to cesta velmi hrbolatá, akcionářům, včetně řady těch malých českých, za posledních pár měsíců vydělali přes 230 procent. Článek vyšel na Info.cz.
Jeden z nejúspěšnějších tuzemských startupistů Tomáš Čupr se vydává na cestu investování do firem, které nemohou na trhu sehnat peníze. Spouští proto investiční skupinu TCF Capital, kterou bude řídit bývalý šéf maďarské pobočky Rohliku Peter Klekner. Do roku 2030 by skupina měla spravovat firmy v hodnotě zhruba 120 miliard korun, soustředit se chce na oblasti výroby, digitalizace, maloobchodu nebo zpracování jídla.
Majitel společnosti Rohlik Group Tomáš Čupr spouští činnost své investiční skupiny pod názvem TCF Capital. Obchodovat chce na tuzemském trhu a v regionu střední a západní Evropy, především ve výrobě a zpracování rychloobrátkového zboží, e-commerce, logistice a ve skladování.
Hospodaření americké e-commerce společnosti Groupon, v níž je největším akcionářem česká investiční skupina Pale Fire Capital, bylo v prvních třech měsících opět hluboce ztrátové. A firma ve čtvrtletní zprávě opět investory upozornila, že její budoucnost je velmi nejistá. Kurz akcií po zveřejnění čísel klesl až o pět procent.
Generální ředitelem americké e-commerce společnosti Groupon, kterou trápí vážné finanční potíže, se v pátek stal s okamžitou platností český investor Dušan Šenkypl. Ten stojí společně Janem Bartou za fondem Pale Fire Capital SICAV, který je největším akcionářem firmy, s jejímiž papíry se obchoduje na burze Nasdaq.
Hospodaření chicagského slevového portálu Groupon, jehož akcie drží řada českých investorů a největším akcionářem je fond Pale Fire Capital podnikatelů Jana Barty a Dušana Šenkypla, se loni přes významné změny ve firemní strategii a osekávání nákladů propadlo do hluboké ztráty. Management ve výroční zprávě dokonce varuje, že situace je vážná. Cena akcií na závěru týdne padá.
Pokud chce investor zhodnocovat své peníze investicemi do stejných podniků jako nejvýznamnější čeští miliardáři či finanční skupiny, má obvykle smůlu. Většina jejich majetku leží ve firmách či v aktivech, která nejsou veřejně obchodovaná. Najdou se ale výjimky – naposledy minulé úterý skupina PPF oznámila, že koupila na frankfurtské burze 9,1procentní podíl v německé mediální společnosti ProSiebenSat.1 Media. Příkladů je však mnohem více.
Inspirovat se při investování na akciových trzích nákupy některých tuzemských miliardářů může být minimálně krátkodobě bolestivá záležitost. Příkladem jsou akcie firem Groupon a Venator.