slevy pro seniory - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu slevy pro seniory, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Podle odhadů Českého statistického úřadu bude za pár desítek let v Česku žít přibližně 2,5krát méně dětí než seniorů. Bez penzijní reformy je proto aktuální nastavení neudržitelné. Ale zatím to vypadá, že se spíše než na brzké řešení můžeme těšit na další kola zmatených debat ve vládě. Stárnoucí populace tak má jedinou šanci, jak se na důchody zajistit: vzít svůj osud do vlastních rukou.
Plány na pořízení elektromobilů se v Česku pochlubila nejedna firma, jen málokterá ale své ekologické ambice skutečně naplňuje. Automobily na alternativní pohon, tedy nejen čisté elektromobily, ale i hybridy, dosud pronikly pouze do čtyř procent firemních flotil. V Evropě se tyto vozy nacházejí průměrně v každém pátém autoparku. Vyplývá to ze studie společnosti EY.
Zdražit, nebo nezdražit veřejnou dopravu v hlavním městě? Ekonomické důvody hovoří pro první možnost, ty politické z pochopitelných důvodů pro tu druhou. A stejně tak asi není překvapivé, že první variantu podporuje vedení pražského dopravního podniku (DPP).
Půl roku před sněmovními volbami promýšlejí politické formace strategii, s níž osloví veřejnost. Přestože sliby ještě nemají oficiální podobu, lze je tušit z náznaků stran. Zacíleno mají na zaměstnance a seniory, do hry se opět vrací téma dostupného bydlení či nižší odvody pro firmy. Kvůli pokračující koronakrizi by však stěžejním tématem měla být také řešení na záchranu veřejných financí.
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Přestože se v minulém roce počítalo s řadou změn v oblasti spotřebitelského práva, díky současné situaci k tomu nedošlo. Spotřebitelská organizace dTest však očekává, že k řadě změn a především posílení postavení českých spotřebitelů dojde v roce 2021.
Rok 2021 bude pro Česko rokem změn, sčítání dopadů pandemie i voleb do Poslanecké sněmovny. Kampaň ovlivní i postoje jednotlivých stran k daňovému balíčku, který prosadilo vládní ANO s opoziční ODS. „Už nyní je součástí předvolební politické manipulace. Vláda úplně změnila pohled na veřejné finance a tváří se, že je vlastně ani nebude potřebovat. Jsem ale zvědav, odkud chce peníze brát,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Dopravci zatím letos získali od státu na kompenzacích za slevy na jízdném podstatně méně než v minulém roce. Kvůli koronavirové pandemii, která částečně ochromila regionální železniční i autobusovou dopravu, vyplatil stát dopravcům od začátku roku do září 2,8 miliardy korun, loni za stejné období se jednalo o 4,3 miliardy korun. Ministerstvo ve svém rozpočtu na příští rok počítá s tím, že se využívání slev vrátí na předkrizovou úroveň.
Nejhorší je, když se to na vás začne sypat ze všech stran. A platí to i v politice. Do podobné situace se dostává premiér Andrej Babiš (ANO), jehož pozice se mohla ještě nedávno zdát téměř neotřesitelná. Do příštích sněmovních voleb je sice ještě daleko, otřesů ale znatelně přibývá. Stručně řečeno, Andreji Babišovi docházejí zdroje, ze kterých může čerpat podporu pro sebe a jeho hnutí.
Druhý rok státních slev v dopravě pro studenty a důchodce stál přes 4,5 miliardy korun. Meziročně to je o 1,1 miliardy méně. Důvodem poklesu je především omezení cestování během koronavirové krize, před ní kompenzace naopak spíše rostly. Vyplývá to z údajů ministerstva dopravy. Slevy platí od září 2018, celkově od té doby za ně zaplatil více než 10,1 miliardy korun.