slovensko uzavření hranic - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu slovensko uzavření hranic, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Slovensko na podzim čekají předčasné parlamentní volby, ve kterých se budou o přízeň voličů ucházet dobře známé i nově vzniklé politické subjekty. Ty zatím poslední v roce 2020 vyhrálo hnutí OĽaNO a premiérem se stal Igor Matovič. Jeho preference ovšem prudce klesly a do rolí favoritů se stavějí jiní kandidáti. Kdo se o post premiéra uchází a co říkají aktuální volební průzkumy?
Ceny zemního plynu na evropském trhu zažívají dlouhotrvající postupný pokles. Na začátku června se kontrakty na následující měsíc dostaly hluboko pod 30 eur/MWh. O pár dní později už se opět obchodovaly nad touto hranicí. Krátkodobý růst cen se kryje se servisní odstávkou jednoho ze tří závodů na zpracování norského plynu nečekaně prodlouženou o měsíc. Ta omezí norský export přibližně o ekvivalent toho, co v současnosti EU dováží z Ruska. Vzhledem k rozsahu výpadku dodávek je aktuální cenový výkyv o 10 eur...
Česká investiční skupina Emma Capital naplňuje svou vizi a se svým obchodním partnerem Entain Plc se v regionu střední a východní Evropy stává čím dál významnější sázkovou kanceláří. Nově do holdingu Entain CEE, v níž Emma drží čtvrtinový podíl, přikupuje 70 procent v polské jedničce sportovních sázek STS. Podle investičního ředitele Emmy Capital Pavla Horáka je to jen začátek na dlouhé cestě, na níž bude chtít Entain CEE konsolidovat i další sázkovky ve střední a východní Evropě. „Další akviziční ...
Padlý dodavatel střešní fotovoltaiky Energetický Holding Malina už dluží i za hranicemi. Německý deník Bild informoval, že tamní pobočka české solární skupiny dluží druholigovému fotbalovému klubu FC Norimberk stovky tisíc eur, tedy nejméně jednotky milionů korun.
Evropské státy se pustily do vyzbrojování, aby nahradily techniku, kterou přenechaly Ukrajině, a zároveň své armády modernizovaly. „Pochopily, že není čas to odkládat,“ říká obchodní ředitel Tatra Defence Vehicle Robert Vent. Většina států se přitom snaží zapojovat domácí průmysl, alespoň ve formě podílu na dodávkách.
Až na Wall Street chce v nejbližších letech dovést českou technologicko-konzultační společnost Trask její generální ředitel Pavel Riegger. „Rádi bychom udělali primární veřejnou nabídku. Trask na to má. Ale k tomu, abychom tohle naplnili, musíme udělat řadu kroků,“ řekl v rozhovoru pro E15 manažer se zkušenostmi z nadnárodních korporací, jako je například banka Goldman Sachs či poradenská firma EY.
Současná bytová krize a dlouhodobě rostoucí ceny nemovitostí mění přemýšlení Čechů o bydlení. Ti, kteří stále touží zejména ve velkých městech po vlastním bydlení, stále častěji míří za jejich hranice. „Funguje to tak v Helsinkách, v Londýně, v Paříži a v budoucnu to tak bude i v Praze. Klienti se budou diverzifikovat, proto i náš směr je poohlížet se v jejím okolí,“ říká generální ředitel YIT Stavo Marek Lokaj a představuje první mimopražský projekt původem skandinávské firmy.
Solární byznys v Česku zažívá svou renesanci. Díky štědré evropské dotační podpoře do něj poprvé vstupují velcí energetičtí hráči a zároveň se do země vracejí solární byznysmeni, kteří uspěli v zahraničí. K tomu všemu nový solární boom umožnil, aby do miliardové velikosti vyrostla celá řada dosud menších firem, ať už podnikají v oblasti střešní fotovoltaiky, nebo třeba distribuce solárních komponent. Magazín e15 přináší přehled společností, které budou v nové solární epoše hrát tu nejzásadnější roli.
V ulicích Bratislavy je cítit chuť stavět. A to pořádná. Podobně jako v dalších evropských velkoměstech i tady už věže zkonstruované z betonu a skla přerostly své předky, už zastínily věže kostelů. „V Bratislavě rostou výškové stavby jako houby po dešti, Praha je málo odvážná, je sešněrovaná památkovou ochranou a ustrnula,“ říká se teď často v české metropoli. Ale hodnotit úspěch města jen na základě jednoho kritéria, tedy počtem vznikajících skleněných výškových budov, je přinejmenším krátkozraké.
Na velké tendry armád a policejních sborů po celém světě se chystá skupina Czechoslovak Group (CSG), nově chce prorazit se střelivem menších ráží. Firma posílila ovládnutím velké italské muniční továrny Fiocchi Munizioni. Ve Spojených státech chystá CSG výstavbu závodu na zápalky. „Půjde o investici za desítky milionů dolarů. Do tří let se postupně rozběhne plná výrobní kapacita, která je plánovaná na jeden a půl miliardy zápalek ročně,“ říká šéf zahraničních investic společnosti David Štěpán.