Slovensky dolarovy miliardari - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Slovensky dolarovy miliardari, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dominantní kryptoměna posílila od svých podzimních minim o téměř sto procent. Její držitelé i tuzemský kryptobyznys věří, že to je teprve začátek dalšího brutálního růstového cyklu, který nadělá z řady investorů do bitcoinu nové milionáře. Češi a Slováci, kteří se mezi nejbohatší vrstvy řadí už teď, si ale nynější zhodnocení bitcoinu a krypta nechali utéct. Někteří se kvůli tomu stali terčem posměchu na sociálních sítích.
Pokud má soukromý investor na bankovních účtech volné miliony korun, či dokonce miliony dolarů, otevírají se mu mnohem širší možnosti než jen akcie, dluhopisy nebo podílové fondy. Jednou z nich jsou takzvané fondy soukromého kapitálu, které mohou dosahovat i výrazně lepších výnosů než fondy investující do akcií veřejně obchodovaných firem. A to bez výkyvů kurzů a hodnoty portfolia spojených s globálními akciovými trhy.
Slovenský antimonopolní úřad (PMÚ) povolil společnosti CPI Property Group (CPIPG) miliardáře Radovana Vítka převzít rakouskou realitní firmu Immofinanz. Vítkův podnik měl v lednu v Immofinanz podíl 35,5 procenta a později oznámil, že jej zvýšil. CPI zároveň oznámila, že loni zvýšila provozní zisk o více než šest procent na 360 milionů eur.
Tuzemský pojišťovací makléř Renomia pokračuje ve své letošní expanzi. Jednička na tomto trhu nyní koupila majoritní podíl v lotyšské firmě R&D Insurance Brokers se sídlem v Rize. V současnosti tak Renomia působí již na osmi evropských trzích, na nichž má své přímé zastoupení. Cenu zaplacenou za podíl v lotyšské firmě ani jedna ze stran nezveřejnila.
V minulém roce se světovým dolarovým miliardářům dařilo, když podle studie společnosti Wealth-X o populaci světových miliardářů vzrostl nejen jejich počet, ale zvýšila se rovněž souhrnná hodnota jejich majetku. Konkrétně se zvýšil počet světových miliardářů o 8,5 procenta na 2825. Hodnota jejich majetku vzrostla o asi desetinu na 9,44 bilionu dolarů. Pro představu: tato částka by stačila na financování českého státu na více než 116 let.
Nejzajímavější zhodnocení očekávají tuzemští dolaroví milionáři od stavebních pozemků, zahraničních i českých akcií a od investic do startupů. Naproti tomu korporátní dluhopisy hodnotí jako investičně nezajímavé a po kauzách typu Arca a Zoot i jako značně rizikové. Vyplynulo to z výsledků desátého ročníku studie Wealth Report 2020, za níž stojí J&T Banka. Navzdory koronavirové pandemii vidí dolaroví milionáři současnou ekonomickou situaci v tuzemsku jako příležitost. Důležité je podle nich investovat ...
V minulých letech majetek stovky nejbohatších Čechů a Slováků nepřetržitě rostl s tím, jak centrální banky po celém světě pumpovaly do ekonomik peníze. To hnalo vzhůru hodnotu firem, nemovitostí, akcií nebo dluhopisů. Letos však hodnota majetku stovky nejbohatších lidí podle odhadu magazínu E15 Premium poprvé meziročně klesla, a to o zhruba 21 miliard korun na 1540,8 miliardy.
Nejbohatším člověkem světa zůstává šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Ten má podle žebříčku časopisu Forbes majetek ve výši 113 miliard dolarů a na prvním místě je i podle žebříčku agentury Bloomberg, která ohodnotila jeho jmění dokonce na aktuálních 123 miliard dolarů. Podle Bloombergu je Bezos dokonce jediným z první pětky nejbohatších lidí, který si od začátku roku polepšil. Internetové obchody totiž nyní zažívají obrovský boom kvůli opatřením v boji s koronavirovou pandemií.
Petr Kellner a několik dalších nejbohatších Čechů jsou se svými majetky v řádu desítek až stovek miliard korun spíše výjimkou. Většinu z první stovky nejmajetnějších v této zemi nelze počítat mezi dolarové miliardáře. Obvykle se jejich jmění nepřehoupne přes hranici pěti či deseti miliard korun. Vyplývá to z aktuálního žebříčku českých a slovenských miliardářů, který přináší magazín E15 Premium.
Investice do nájemního bydlení je běh na dlouhou trať a troufne si na ni jen někdo. Developerům často výstavba nedává smysl, výnos je pro ně příliš nízký. Přesto se kolem realit nabízených v různých formách pronájmu pohybuje v Česku dost bohatých lidí. Vydělávat se prostě musí.