slovenský důchodu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu slovenský důchodu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tradičně při svátku 28. října, který připomíná vznik moderního českého státu – jinak než obvykle kvůli koronaviru – udělil prezident Miloš Zeman několika desítkám osobností státní vyznamenání. Letošní ceremoniál se musel obejít bez setkání hostů na Pražském hradě. Hlava státu doplnila oznámení oceněných svým televizním projevem. Ceremoniál by se uskutečnit, avšak podle současných plánů až v příštím roce.
Prezident Miloš Zeman při letošním udílení vyznamenání pamatoval především na osobnosti, které se nějak podílely na zvládání pandemie koronaviru. Kromě ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) ocenil i zástupce armády, policistů, sester či Vietnamců, kteří šili roušky. Mezi oceněnými nechybí řada válečných veteránů a řád získal i dlouholetý předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Projděte si vybrané vyznamenané
Přibývá důchodců a důchodkyň, jimž se z Česka vyplácí penze do zahraničí. Za posledních deset let počet vzrostl zhruba o dvě třetiny. Loni Česká správa sociálního zabezpečení posílala peníze do ciziny zhruba 98 tisícům penzistů a penzistek, v roce 2010 jich bylo asi bezmála 60 tisíc.
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v kontextu historie a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucna. Budoucnost české levice, díl první.
V kutnohorském závodě na výrobu tabákových výrobků fungujícím už od roku 1812 pracují tradičně hlavně místní. V současné pandemické době se to ukázalo jako velká výhoda, žádní pracovníci neodjeli zpět do svých zemí. „Navíc díky obětavosti a disciplinovanosti zaměstnanců jsme právě v době nouzového stavu dosáhli nejlepších výkonů za poslední čtyři roky. Před tím smekám,“ říká generální ředitelka a předsedkyně představenstva Philip Morris ČR Andrea Gontkovičová.
Igor Matovič s antikorupčním hnutím OLaNO je vítězem parlamentních voleb na Slovensku. Skončila vláda Smeru řízeného Robertem Ficem, a to po dvanácti letech. Smer sám získal o polovinu méně hlasů než v minulých volbách, jeho dosavadní koaliční partneři se do parlamentu vůbec nedostali. Očista policie a justice, která na Slovensku již probíhá, tedy další odstavování zkorumpovaných soudců, otevírání a šetření korupčních kauz z minulých let, určitě dostane zelenou a bude prioritou budoucí vlády.
Slovensko se od vyhlášení nezávislosti pohybuje ode zdi ke zdi. Své sousedy odpuzuje i okouzluje, a platí to i pro ekonomiku. Teď zažívá období, kdy nová vláda v Bratislavě bude muset zastavit pád kdysi rychle letícího slovenského šípu.
Slovensko zaskočil mimořádný volební úspěch hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), který zároveň přinesl propad jiným opozičním stranám. Lídr vítězného uskupení Igor Matovič má přesto až čtyři možnosti, jak sestavit vládu bez účasti dosavadního vládního Směru-SD. Je velice pravděpodobné, že bude usilovat o ústavní většinu prostřednictvím čtyřkoalice.
Slováci v sobotu rozhodnou o tom, zda budou strany dosavadní opozice schopné vytvořit vládu. Poslední průzkum naznačuje, že by hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) mohlo ve volbách zvítězit a jeho lídr Igor Matovič se může stát premiérem. „Poprvé od roku 2002 je šance porazit Smer,“ zdůraznil slovenský politolog Grigorij Mesežnikov.
Na Slovensku dnes končí předvolební kampaň před sobotním hlasováním o složení parlamentu, ve čtvrtek a v pátek už strany nemohou agitovat. Celé předvolební období bylo tentokrát velmi bouřlivé a přineslo několik zvratů. Ovlivnil ho také soud týkající se vraždy novináře Jána Kuciaka, který mohl pomoci opozici.