slovenský rejstřík firem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu slovenský rejstřík firem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Do insolvence ostravské strojírny Gearworks se do konce lhůty k tomu stanovené přihlásilo 131 věřitelů s pohledávkami ve výši přes 240 milionů korun. Jejich objem tak o šest milionů převyšuje poslední zveřejněný obrat společnosti za rok 2021. Informace vyplývá z insolvenčního rejstříku.
Našli jste novou práci a zaměstnavatel po vás žádá doklad o bezúhonnosti? Pak se neobejdete bez výpisu z rejstříku trestů. U některých povolání je to dokonce naprostá nutnost. Třeba u hasičů, lékařů, policistů, úředníků na ministerstvu, učitelů, sociálních pracovníků nebo u právníků. Kde si výpis nejrychleji opatříte a kolik vás bude stát?
Měl to být jeden z vlajkových projektů realitní a investiční skupiny Premiot, jejíž dceřiné firmy nesplatily na konci roku 2022 dluhopisy v hodnotě přinejmenším 200 milionů korun. Přestože provoz hotelu Hungaria v Budapešti měl být podle původních plánů zahájen již v roce 2022, dosud nebyla ani odstartována jeho výstavba. Architektonické studio, které plány podoby hotelu vytvořilo, dokonce projekt smazalo ze svého webu.
Skupina Premiot podnikatele Ondreje Spodniaka sdělila ve čtvrtek další podrobnosti svých finančních potíží. Ve skluzu se zasíláním peněz investorům za dluhopisy, jejichž splatnost byla ke konci roku 2022, je údajně jen dceřiná firma Premiot obchodní, dříve Europa Investment Property CZ.
Na českém finančním trhu se schyluje ke kauze, která by mohla zasáhnout tisíce drobných i větších investorů. V prodlení s vyplácením úroků i se splácením dluhopisů jsou některé firmy z realitní skupiny Premiot Group podnikatele Ondreje Spodniaka. Skupina Premiot v posledních letech vydala cenné papíry za minimálně vyšší stovky milionů korun. Sám Spodniak ani nikdo jiný z jeho firmy na pokusy deníku E15 o kontakt nereagoval. Bez odezvy zůstaly i dotazy zaslané e-mailem přímo a také prostřednictvím PR ...
Tatiana Kuranová, dnes už bývalá stoprocentní majitelka tradičního jihočeského výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS, prodala 75 procent firmy čtyřem novým vlastníkům. Kovosvit se tak podle informací deníku E15 chtěl zbavit nálepky firmy s ruským majitelem. Vazby na Rusko ale pojí všechny nové podílníky, a navíc to firma nedokáže vysvětlit.
Plán reorganizace české části zkrachovalé společnosti Arca Investments (AI), který dnes zveřejnil v insolvenčním rejstříku Městský soud v Praze, přinese podle společnosti věřitelům téměř šest miliard korun. Firma uvedla, že je nejlepším možným řešením zejména pro nezajištěné věřitele s pohledávkami ve formě směnky. Schůze věřitelů k projednání plánu a hlasování o jeho přijetí je svolána na 25. až 27. července.
Velcí hráči začali bojovat o zbankrotovanou módní značku Pietro Filipi. Brand je podle zprávy insolvenčního správce firmy po dohodě s hlavními věřiteli připraven k prodeji a na stůl začínají padat nabídky. Zájemců je podle zdrojů deníku E15 hned několik, zatím poslední nabídka v srpnu dorazila od restrukturalizovaného onlinového portálu Zoot.
Veřejnost by se už příští týden mohla dozvědět, kdo je konečným vlastníkem zemědělského koncernu Agrofert, společnosti Alza či firem dosud ukrytých v daňových rájích. Začátkem června vstoupí v účinnost novela zákona o evidenci skutečných majitelů, která po více než dvou letech fungování otevře rejstřík veřejnosti. Začnou také platit sankce za neposkytnutí údajů, což má vyřešit neochotu firem údaje sdělovat. Konečného vlastníka nyní eviduje necelá polovina z nich.
Ve společnosti Kara Trutnov, která patří do skupiny Michala Mičky a od počátku února je v insolvenci, začal boj o to, kdo získá silnější vliv na průběh insolvenčního řízení. Proti sobě stojí Pavel Bednář zastupující polský řetězec Ochnik a bývalý majitel Kary Zdeněk Rinth podporovaný investiční skupinou Natland.