slovenští miliardáři - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu slovenští miliardáři, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Politické a byznysové družení Česka s Tchaj-wanem má první konkrétní výsledky. Státem provozovaný fond rizikového kapitálu Taiwania Capital podle informací E15 dokončuje dvě investice do lokálních startupů. Půjde o transakce v řádu stovek milionů korun. Tchajwanci navazují na svoji první startupovou investici v regionu, kdy Taiwania Capital v lednu vedl investiční kolo ve výši 19 milionů dolarů do slovenské firmy Photoneo.
Miliardář a podnikatel Daniel Křetínský posílil svou pozici ve francouzském prodejci elektroniky Fnac Darty. Ve firmě podle ve středu zveřejněného regulatorního hlášení drží prostřednictvím fondu Vesa Equity Investment již 25procentní podíl. Fond Vesa se tak stal největším akcionářem, když přeskočil německou firmu Ceconomy.
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Český miliardář Daniel Křetínský hodlá ovládnout francouzský maloobchodní řetězec Fnac Darty, píše server BFM Business. Akcie firmy v reakci na zprávu přidávají na pařížské burze zhruba deset procent. Křetínský chce přikoupit 24procentní podíl v držení hlavního akcionáře Ceconomy.
Česko projde hlubší recesí než většina Evropy. Domácnosti začnou utrácet až v roce 2024 České dráhy i Jančurův RegioJet krvácejí. Miliardy za elektřinu dražší jízdné nevyřeší Amazon postaví v Česku cloudové úložiště. Loví startupové jednorožce, získal i PPF Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
... rozhovoru pro E15 slovenský miliardář Miroslav Trnka, jehož...
V roce 1987 s Peterem Paškem vyvinuli oceňovaný antivirový program NOD 32, poté se k nim přidal Rudolf Hrubý a založili Eset.
Patří k otcům zakladatelům slovenské antivirové firmy Eset. Svůj podíl stále drží, z aktivního vedení Esetu se ale již stáhl
Vystudovaný stavař začal s Miroslavem Trnkou a Rudolfem Hrubým poprvé spolupracovat v roce 1987, kdy vytvořili antivirový program Nemocnice na okraji disku (NOD32). Pár let poté spolu založili antivirovou firmu Eset, jež dnes patří mezi největší globální hráče v oboru.
Do Esetu přišel ve stejné době jako současný šéf slovenské antivirové firmy Richard Marko, oba se podíleli na vývoji antivirového programu, který je dodnes hlavním produktem Esetu. Jeho podíl ve firmě činí těsně přes 12 procent.