sluneční elektrárna 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sluneční elektrárna 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Evropa se snaží co nejrychleji ukončit závislost na fosilních palivech dovážených z Ruska v nejméně šťastnou dobu. Budování jakékoli nové energetické infrastruktury od terminálů na zkapalněný plyn přes větrné turbíny až po jaderné elektrárny se prodraží kvůli vysokým cenám klíčových materiálů. Ocel, měď či hliník byly nákladné už před válkou na Ukrajině, nyní se navíc přidaly obavy z nedostatku některých surovin a produktů.
Snad jen staří Římané zažili taková sucha a vedra, která po roce 2014 sužují Evropu. Podle deníku The Guardian to vyplývá ze závěrů studie vzniklé na základě zkoumání letokruhů stromů. Podíleli na ní i Češi.
V prvním pololetí letošního roku bylo v Česku připojeno 23 megawattů (MW) nových solárních zdrojů. Výsledek téměř dosahuje 25 MW nových solárních elektráren, které domácnosti a firmy instalovaly za celý loňský rok. V roce 2018 to bylo přibližně 11 MW. Vyplývá to z údajů, které ČTK s odkazem na data provozovatelů distribučních sítí poskytl Cech akumulace a fotovoltaiky (CAFT).
Třebíčský Tedom, největší dodavatel kogeneračních jednotek v Česku, má za sebou další rok významného růstu.
V dubnu před pěti lety na východní Ukrajině propukla válka, jejíž ukončení se v dohledné době jeví jako velmi nepravděpodobné. V sérii pěti reportáží poskytneme pohled na život v postižených oblastech a popíšeme, jak se tamní situace od propuknutí konfliktu změnila. V nadcházejících týdnech postupně zveřejníme články, ve kterých naleznete analýzu humanitární situace v oblasti. V rozhovoru se studentem z Doněcku se dočtete o tom, jak na válku nahlížejí lidé ze separatistického území. Reportáž z města ...
Už to tak prostě je, že s končícím rokem se ohlížíme, co se povedlo a co ne. Zkusme to z pohledu elektřiny v Praze, bez které si dnes naši existenci nedovedeme ani představit.
Čínská energetická rada nedávno přiznala, že v prvním pololetí roku 2018 země využívala jen 14,7 procenta z kapacit všech solárních zařízení.
Na trhu parních turbín se kvůli nadměrným výrobním kapacitám vede urputný cenový boj o každou zakázku. Ceny meziročně spadly o třicet procent. Cítí to i český výrobce Doosan Škoda Power. K masovému propouštění jako u konkurence ale sáhnout nemusel. „Vidíme trend přechodu od velkých turbín k malým, což nám docela vyhovuje,“ říká Jiří Šmondrk, generální ředitel Doosan Škoda Power.
Provozovatel a správce solárních elektráren Photon Energy začne příští rok stavět dvě obří fotovoltaické elektrárny v Austrálii. Oba solární parky ve státě Nový Jižní Wales budou mít dohromady instalovaný výkon 34 megawattů. Jejich stavba bude stát v přepočtu 900 milionů korun.
Letos se na celém světě postaví solární elektrárny s výkonem 75 gigawattů. To je o polovinu více než v roce 2015. Jenže letošní solární rekord je minimálně na rok poslední. Analytická společnost GTM Research v pravidelné zprávě Global Solar Demand Monitor předpovídá, že příští rok se postaví 69 gigawattů nových slunečních elektráren. To je meziroční propad o sedm procent.