směnka problémy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu směnka problémy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O dění okolo realitní a investiční skupiny Premiot Group podnikatele Ondreje Spodniaka se stále více zajímají advokátní kanceláře, a to jak na straně dlužníka, tak věřitelů. Ve hře jsou stovky milionů korun, které dceřiné firmy Premiotu dluží individuálním investorům po splatnosti dluhopisů.
Měl to být jeden z vlajkových projektů realitní a investiční skupiny Premiot, jejíž dceřiné firmy nesplatily na konci roku 2022 dluhopisy v hodnotě přinejmenším 200 milionů korun. Přestože provoz hotelu Hungaria v Budapešti měl být podle původních plánů zahájen již v roce 2022, dosud nebyla ani odstartována jeho výstavba. Architektonické studio, které plány podoby hotelu vytvořilo, dokonce projekt smazalo ze svého webu.
Skupina Premiot podnikatele Ondreje Spodniaka sdělila ve čtvrtek další podrobnosti svých finančních potíží. Ve skluzu se zasíláním peněz investorům za dluhopisy, jejichž splatnost byla ke konci roku 2022, je údajně jen dceřiná firma Premiot obchodní, dříve Europa Investment Property CZ.
Realitní skupina Premiot Group podnikatele Ondreje Spodniaka částečně prolomila mlčení a přiznala finanční potíže. Na pokusy redakce deníku E15 o kontakt sice vedení firmy nadále nereaguje, alespoň však rozeslalo e-mail majitelům svých dluhopisů. V něm potvrzuje informace, že skupina je ve skluzu se splácením dluhů. Mezitím společnost promazává své internetové stránky a někteří lidé z firmy si odstranili profily na sociální síti LinkedIn.
Řízení, ve kterém finančně-poradenská skupina Partners žádá Českou národní banku o licenci pro nově budovaný finanční dům, se dostalo do pokročilé fáze. V rozhovoru pro deník E15 to říká spoluzakladatel a generální ředitel Partners Petr Borkovec. Základní kapitál bude činit tři miliardy korun oproti původně plánovaným 1,2 miliardy. K akcionářům nové banky patří třeba zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr nebo investiční skupina Pale Fire Capital.
Touha něco vlastnit nebo něco zažít, je „základním kamenem“ úvěrových reklam, které cílí na naše emoce a potřeby. V posledních letech byl boom hypotéčního byznysu, ale ani spotřebitelské úvěry nezůstaly v pozadí. Jak je tomu dnes? Jak na současné půjčky? Podle čeho je vybírat? Na co si dát zvlášť pozor?
Další rána pro Xixoio a SimpleCell. Radovan Vávra prodal svůj podíl a projekt zcela opouští. Karel Janeček prodal veškeré akcie v investiční skupině RSJ. Nově je majoritářem šéf Winkler. Češi se brání inflaci. Pustili se do oprav domů a bytů. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši ...
Uplynuly už téměř čtyři roky od chvíle, kdy nynější viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký označil dění na tuzemském finančním trhu za „dluhopisové Las Vegas“. Zejména na menší investory cílily v posledních letech nabídky cenných papírů rozdílné kvality, leckdy od podniků bez historie či vysoce zadlužených firem. V některých případech došlo i na krachy. Mezi největší dluhopisové „propadáky“ patřily emise firem C2H, EMTC a Zoot či směnky skupiny Arca. Situace se však postupně lepší, soudí ...
Přestože se na tuzemském trhu s firemními dluhopisy a směnkami v posledních letech spálila řada investorů a jejich celkové ztráty jdou do miliard korun, stále se najde dostatek lidí, kteří kvůli vidině zajímavého zhodnocení neváhají vložit volné peníze do velmi rizikových, až pochybných projektů. Pokud však investor dá na doporučení České národní banky, Asociace pro kapitálový trh či expertů, má poměrně vysokou šanci se problémovým emisím vyhnout.
Prudké zdražování značně znehodnocuje úspory domácností. I nejvýhodnější spořicí účty či termínované vklady nabízejí sazby maximálně v nižších jednotkách procent, zatímco meziroční míra inflace se v březnu vyšplhala na 12,7 procenta a byla tak nejvyšší od roku 1998. Rychlé tempo zdražování bude podle ekonomů pokračovat. Růst spotřebitelských cen by se v černých scénářích mohl překonat dokonce patnáct procent.