smetanovo nábřeží uzavírka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu smetanovo nábřeží uzavírka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od soboty má začít zkušební uzavírka části pražského Smetanova nábřeží směrem od Národního divadla. Alespoň to oznámil pražský magistrát. Namísto jízdního pruhu pro auta by se na zhruba dvousetmetrovém úseku měly objevit předzahrádky a dojít k oživení jinak dopravně vytížené trasy. Části koalice se ale rychlé zavádění opatření nelíbí.
Malostranské či Vítězné náměstí projdou proměnou, podobně jako prostor u Národního muzea. Své záměry představili v rámci debaty v Centru architektury a městského plánování představili architekti z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Prohlédněte si fotogalerii.
Hladina Labe po Ústí nad Labem a Děčíně začala pozvolna klesat i v Hřensku, povodně v Česku tak zřejmě končí. Před velkou vodou musely uprchnout tisíce lidí, nejhůře postižený byl právě Ústecký kraj. Podle informací E15 hrozí druhá povodňová vlna.
Stav ohrožení trvá téměř na 50 místech českých řek, na několika místech byl zaznamenán extrémní stupeň ohrožení. Záplavy připravily o život už sedm lidí, hasiči jich přes sedm tisíc evakuovali. V Praze by v úterý nad ránem měla kulminovat Vltava, obyvatelé některých částí města se připravují na případnou evakuaci. Očekává se další výrazný vzestup hladiny na soutoku Labe s Vltavou, v Ústí nad Labem by mělo Labe kulminovat během úterka. V několika krajích však už hladiny řek klesají.
Praha začne v květnu opravovat spáry na Nuselském mostě, kterými v prosinci do mostu natekla voda z tajícího sněhu a zastavila na několik hodin provoz metra. Po jednání rady to tento týden řekl náměstek primátora Karel Březina (ČSSD). Během oprav budou v obou směrech zachovány vždy dva jízdní pruhy ze tří. Oprava potrvá do konce listopadu.
„Ploužím se městem po výkopech,“ zpíval v roce 1982 Michael Kocáb s kapelou Pražský výběr. Platí to i po osmadvaceti letech. Sotva stavbaři otevřeli Národní třídu, už se jejich bagry chystají rozbíjet asfalt o kus dál, na Smetanově nábřeží u Národního divadla