smlouvy uzavírané po telefonu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu smlouvy uzavírané po telefonu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od 6. ledna 2023 začne platit novela spotřebitelského práva. Zavede několik směrnic Evropské unie a posílí práva spotřebitelů. Výrazně se dotkne například slevových akcí. Jaké konkrétní změny prodejce a zákazníky čekají, komentuje advokátní kancelář Havel & Partners.
Na přelomu roku začnou pro e-shopy platit nová pravidla. Novela zákona o ochraně spotřebitele vycházející z evropské směrnice již prošla kompletním schvalovacím procesem. To znamená, že třicet dní po publikaci zákona začne platit. Tento zákon ovlivní hlavně slevy na e-shopech. Prodejci si nově nebudou moci přizpůsobovat ceny, aby dosáhli umělých slev. Pro zákazníka tak ceny výrobků budou mnohem transparentnější.
Obchodníci budou muset na zboží, které nabízejí ve slevě, povinně uvádět i jeho původní cenu. Změnu přinese vládní novela o ochraně spotřebitele, která má ztížit prodejcům uvádění falešných slev a kterou dnes schválil Senát. Předloha vychází z evropských předpisů a prodlouží také ze 14 dnů na 30 dnů lhůtu, v níž je možné odstoupit od smlouvy o koupi uzavřené například na prodejní akci. Nyní ji dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
Sněmovna zřejmě schválí předlohu, podle níž obchodníci nabízející zboží ve slevě budou muset nově uvádět i cenu, za kterou výrobek prodávali v předchozím období. Vládní novela o ochraně spotřebitele také prodlouží ze 14 dnů na 30 dnů lhůtu, v níž je možné odstoupit od smlouvy o koupi uzavřené například na prodejní akci. Poslanci budou zřejmě ještě na nynější schůzi hlasovat o trojici pozměňovacích návrhů Karla Haase (ODS), které některá ustanovení zpřesňují. Novela přebírá pravidla nových evropských ...
Lidé by si měli dávat pozor na nevýhodné smlouvy od dodavatelů i na přihlášky do aukcí od zprostředkovatelů. Místo úspory za elektřinu se totiž mohou dočkat tučné pokuty.
Častý problém lidí, kteří si pořídí nemovitost na pronájem, je její nedostatečná pojistná ochrana. Základní pojistky přitom kryjí hlavní rizika, jako jsou živelní pohroma, vodovodní škody, exploze, úder blesku, pád stromu, stožáru a podobně. To ale nestačí.
Novela zákona o elektronických komunikacích v dubnu letošního roku přinesla řadu pozitivních změn. Důvod stížnosti však zůstává stále stejný – jedním z nejčastějších problémů je reklamace vyúčtování. Co může nyní spotřebitel dělat, když mu operátor reklamaci zamítne?
Na zahraniční dovolenou se dnes bez uzavřeného cestovního pojištění vydá jen minimum Čechů. Oproti tomu se ale pouze minimum českých občanů pojistí na dovolenou strávenou v tuzemsku. A právě to se může především v letošní sezoně, kdy v Česku zůstává většina rodin i jednotlivců, ukázat jako chyba.
Dodavatelé energií zkouší na své zákazníky fígle i po telefonu. Představí jim levnější nabídky s odkazem na pokles cen energií spojené s pandemií. Je nutné dávat si pozor na každé „ano“, které řeknete. Mohlo by totiž vést k nechtěnému uzavření nevýhodné smlouvy. A když se onu smlouvu rozhodnete ukončit, zaplatíte tučnou pokutu. dTest radí, jak se v takovém případě bránit.
Že změnou dodavatele energií můžeme ušetřit až tisíce korun ročně, už dnes ví skoro každý. Jak ale vybrat toho správného? A nesednout na lep nepoctivcům, kteří cílí zejména na seniory?