snížení dph u stravovacích služeb - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu snížení dph u stravovacích služeb, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od 1. ledna příštího roku se nejspíš rozloučíme se třemi sazbami daně z přidané hodnoty (DPH). Vláda totiž na čtvrteční tiskové konferenci představila v rámci Ozdravného balíčku čítající 58 opatření i redukci sazeb DPH na dvě a snížení daně například u knih. Jak bude nová daň z přidané hodnoty vypadat? Co bude patřit do jaké sazby? A kolik tento krok podle plánů má přinést do státní kasy?
Vyšší daně budou platit firmy, živnostníci a částečně i zaměstnanci, kteří přijdou o řadu daňových slev. Vláda Petra Fialy (ODS) představila ve čtvrtek svůj konsolidační balíček, díky kterému chce v rozpočtu najít v příštím roce 94,1 miliardy korun, během dvou let až 147,5 miliardy korun. Největší část chce stát ušetřit na národních dotacích pro firmy a podnikatele, a to téměř 55 miliard korun. Dotkne se to zejména průmyslu a zemědělství.
Velká daňová rošáda u řady zboží a služeb propočítaná ministerstvem financí by v drtivé většině zvedla ceny a mírně by také přiživila inflaci. U některých politicky nejcitlivějších položek, jako je teplo nebo vodné a stočné, které by mohly nově spadnout do nejvyšší 21procentní sazby daně z přidané hodnoty, se čekají bouřlivé debaty v koalici. Šéf státní pokladny Zbyněk Stanjura (ODS) předpokládá, že šéfové stran uzavřou dohodu nejpozději v prvním květnovém týdnu. Po schválení kabinetem má o daňových ...
Provozovatelé hospod, restaurací a barů se obracejí na vládu s žádostí, aby podobně jako hoteliéři dostali kompenzaci za koronavirová opatření. Tvrdí, že vládou nařízené omezení otevírací doby, dopady jarních opatření, ale i slova členů vlády o tom, že jsou restaurace rizikové, významně poškozují jejich podnikání. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) ale speciální dotační program, který již existuje pro ubytování, dopravu, kulturu nebo sport, odmítá.
Česká vláda v minulých dnech poslala k dalšímu projednání do sněmovny daňový balíček, jehož součástí je i zavedení takzvaného stravovacího paušálu. Ten kritizují odbory, zaměstnavatelé v čele se Svazem průmyslu i restaurace, které se zaměřují na nabídku poledních menu. Petici proti paušálu podepsalo již přes dva tisíce restaurací a další přibývají.
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) prosadila na pondělním jednání vlády daňový balíček, kterým chce ulehčit podnikatelům, které postihla koronavirová krize. Schillerová chce, aby sněmovna projednala balíček ve zrychleném režimu v rámci legislativní nouze.
Premiér Andrej Babiš (ANO) připustil, že elektronická evidence tržeb (EET) by se mohla odložit až do konce roku. Zatím Sněmovna schválila pozastavení celé EET na dobu stavu nouze a následující tři měsíce.
Provozovatelé restaurací se budou muset od května vyrovnat se dvěma změnami daně z přidané hodnoty, které je nutí při účtování daně rozlišovat mezi točeným a netočeným pivem a zároveň snižují DPH na stravovací služby. Na sociálních sítích se dokonce objevila tabulka, která uvádí devět variant pro účtování tří sazeb DPH v restauracích a u stánků prodávajících alkoholické a nealkoholické pivo. Ministerstvo financí tabulku nezpochybnilo, je ale podle něj účelová a obsahuje i extrémní modelové příklady.
Den daňové svobody letos v Česku připadne podle výpočtu poradenské společnosti Deloitte na 30. června. Daňoví poplatníci tak budou v letošním roce pracovat na odvod daní 181 dní, tedy o jeden den více než loni.
Od začátku ledna platí řada změn, které ovlivní naše peněženky i rodinné rozpočty. Po dvanácti letech došlo k navýšení rodičovského příspěvku, z neobvykle štědré valorizace důchodů se pak mohou radovat senioři. Novinkou je také e-neschopenka, v průběhu roku pak Česko čekají on-line daně či poslední vlna EET.