snížení ošetřovného - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu snížení ošetřovného, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS), která svolává na sobotní poledne demonstraci na pražském Václavském náměstí, vyzvala vládu k okamžité zavedení cenové regulace základních životních potřeb - tedy u potravin, u tepla a teplé vody, u nájemného, pohonných hmot a ostatních paliv. Chce také zastavení dalšího poklesu reálných mezd a platů v roce 2023 a co nejrychlejší vyrovnání propadu reálných mezd a platů za rok 2022. Novinářům to řekl předseda ČMKOS Josef Středula, který očekává desítky ...
Zatímco sociální a zdravotní pojištění nemůže být při práci na pracovní smlouvu nulové, tak daň z příjmu ano. Při výpočtu daně z příjmu se totiž uplatňují daňové slevy a daňové zvýhodnění na děti. Podívejme se v několika praktických příkladech, kdy nevzniká povinnost platit daň z příjmu.
Ekonomický expert ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček míní, že závazek nastupující Fialovy vlády srazit schodek státního rozpočtu na příští rok pod 300 miliard korun je teď více ambiciózní než před měsícem, kdy byl vysloven. Stát bude muset kompenzovat firmám covidové restrikce, navíc roste inflace a také úroková sazba za vládní dluhopisy. „Nemohu žít ve vzduchoprázdnu a nevidět, že při případných zhoršujících se predikcích ekonomického vývoje nelze bezhlavě trvat na tom, že snížíme výdaje...
Rodiče, kteří zůstali doma s dětmi kvůli zavřeným školám, zřejmě dostanou vyšší ošetřovné. Sněmovna dnes schválila zrychleně už v prvním čtení poslaneckou novelu, podle které dávka vzroste o deset procentních bodů na 80 procent redukovaného výdělku. Rodiče budou mít nárok na více peněz od začátku března. Předlohu ještě musí posoudit Senát a podepsat prezident.
Půl roku před sněmovními volbami promýšlejí politické formace strategii, s níž osloví veřejnost. Přestože sliby ještě nemají oficiální podobu, lze je tušit z náznaků stran. Zacíleno mají na zaměstnance a seniory, do hry se opět vrací téma dostupného bydlení či nižší odvody pro firmy. Kvůli pokračující koronakrizi by však stěžejním tématem měla být také řešení na záchranu veřejných financí.
Děti v Česku dlouhodobě nechodí do školy. Stát rodičům poskytuje ošetřovné pro děti doma do deseti let. To však na pokrytí výpadku příjmu v mnoha případech přestává stačit. A problémy mají i rodiče s dětmi těsně nad deset let. Ne vždy je lze nechat doma samotné, ale ošetřovné na ně není žádné.
Ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné [OSVČ] za podzimní uzavírku škol, mateřských školek nebo kvůli nařízené karanténě dítěte mohou čerpat pouze živnostníci na hlavní činnost při péči o dítě mladší 10 let. Po některých z nich ale MPO požaduje doložení faktu, že jsou OSVČ na hlavní činnost. Neříká ale jak a čím.
Stejně jako na jaře tak byly spuštěny či prodlouženy některé kompenzační programy, které mají alespoň částečně zmírnit zasažení firem a podnikatelů souvisejícími opatřeními. Bohužel také nadále platí to, že se v možnostech podpory těžko orientuje a podmínky pro osoby samostatně výdělečně činné jsou oproti jaru výrazně omezené. Jaké programy tedy nadále probíhají, kdo na ně „dosáhne“ a na co si dát při podání žádosti pozor?
Zajištění dostatečného množství ochranných prostředků a obnovení méně přísné varianty ošetřovného pro pracující rodiče předškoláků, která platila na jaře. Tato dvě opatření navrhuje vládě Pedagogická komora.
Ministerstvo práce má mít příští rok výdaje zatím kolem 702 miliard korun. Proti původnímu návrhu resortního rozpočtu je to zhruba o dvě miliardy víc. Výdělky v sociálních službách se tak od ledna zvednou o deset procent. Na investice do domovů seniorů bude mít rezort miliardu. Dohodly se na tom ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a práce Jana Maláčová (ČSSD). Ta ale žádá ještě 4,5 miliardy korun na zvýšení přídavků na děti. O plánu budou ministryně ještě jednat.