snizeni splatek Era - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu snizeni splatek Era, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na prahu pěti procent. Taková je aktuální průměrná sazba půjčky na bydlení. Podle statistik Fincentrum Hypoindexu jsou tak hypotéky zhruba o čtvrt procentního bodu dražší než během března. Hypoteční analytici předpokládají, že psychologická pětiprocentní hranice definitivně padne během několika týdnů. Už nyní přitom platí, že splátka obvyklé hypotéky převyšuje šedesát procent průměrné čisté mzdy.
Éra levných úvěrů končí. Alespoň v Česku, kde centrální banka nedávno opět zvyšovala úrokové sazby. Datový model deníku E15 zachycující očekávanou změnu průměrné splátky hypotéky ukazuje, že výdaje na úvěry na bydlení mohou vzrůst až o tisíce korun měsíčně v porovnání se situací na podzim 2021.
Výrazné zdražení energií a zvýšení záloh se brzy dotkne řady dalších zákazníků, nejen těch, kterým dodávala energie zkrachovalá Bohemia Energy. Od začátku roku již navýšení cen všichni velcí dodavatelé ohlásili nebo se to u nich očekává. Odborníci ze Srovnejto.cz proto sestavili desatero rad, které pomůže všem zákazníkům se s touto situací co nejlépe vyrovnat.
Za celou více než pětadvacetiletou existenci českého státu investoři nikdy za jediný měsíc nevložili tolik peněz do vládních dluhopisů jako během letošního června. Ministerstvo financí udalo bondy za bezmála 53 miliard korun. Zejména domácí investoři slyšeli na nejvyšší úrok za poslední čtyři roky, zatímco zahraniční spekulanty přilákala v červnu kolabující česká měna a s tím i znovuzrozená investorská sázka na silnější korunu.
Matěj Stropnický se především snaží přesvědčit potenciální voliče, že mají Zelení stále šanci překročit pětiprocentní hranici: „To znamená na prvním místě mít odstup od volebních výzkumů. Je potřeba volit srdcem, je potřeba volit tak, aby si za tím člověk mohl stát po celé volební období, aby po tom najednou nezjistil, že volil menší zlo, které se ukázalo být příliš velkým zlem, a už za tím svým rozhodnutím volič odmítal stát.“ Stropnický se také velmi silně vymezuje proti představě, že by jeho strana ...
Přestože se situace na východě Ukrajiny v srpnu vyostřila zřejmě nejvíce od únorové minské dohody, nejen média o dění v zemi ztrácejí zájem. Také západní spojenci řeší momentálně palčivější problémy spojené hlavně s bojem proti Islámskému státu a uprchlickou krizí. Původně ožehavý problém za humny Evropské unie se tak pomalu přesouvá do kategorie zapomenutý konflikt.
Současnou poptávku po spotřebitelských úvěrech táhne zájem o refinancování a takzvané konsolidace, tedy sloučení několika úvěrů do jednoho. Zájem o refinancování podporují především současné nižší úrokové sazby, které umožňují po refinancování snížit měsíční splátku. Obdobně je tomu u konsolidací.
Výsledek jednání mezi Řeckem a jeho partnery v pátek večer je jasným zahájením nového období, ne-li přímo nové éry mezi oběma stranami. Základem této epochy, která začíná, je výsledek bitvy mezi umírněnými a extrémními silami v evropském prostoru, ale i mimo něj. Bitvy, v níž umírněnost naštěstí nakonec zvítězila nad radikály na všech stranách. Uvádí to ve svém komentáři k páteční dohodě s eurozónou o čtyřměsíčním prodloužení programu úvěrové pomoci řecký týdeník To Vima.
Pražská TOP 09 se raduje, jak jí spadlo do klína hlavní město. Dosavadní mocenský slepenec složený z ČSSD Petra Hulinského, části ODS Borise Šťastného, části ODS Bohuslava Svobody a tří komunistů se navzájem požral. A naservíroval topce to, co jí rok bylo tak vehementně odpíráno: moc. Nominálně je o co stát. Topácká většina v radě může ovládat dění v organizaci s rozpočtem středně velkého ministerstva.
Měřeno náklady na obsluhu státního dluhu, patří Česko mezi státy, které zatím vyhrávají. Dluhopisová krize rozdělila v posledním roce svět na dva tábory: státy, jimž výnosy dluhopisů a současně náklady na splacení dluhů výrazně rostou, a ty, kterým – někdy i nezaslouženě – klesají. Česko s úrokem 3,466 procenta, které za desetiletý bond platí, patří mezi ty druhé. V regionu má přitom rizikovou přirážku nejnižší, Poláci a Maďaři si půjčují za horších podmínek než loni.