sobotka na hradě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sobotka na hradě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Krajina po víkendových politických bitvách zůstává přehledná. Sociální demokracie by se dál ráda opatrně odstřihávala od spojení s toxickým hnutím ANO, ale sílu na změnu nenašla. Komunisté budou chtít dál předstírat, že nebyli faktickou součástí Babišovy koalice, ale vládu do voleb nepoloží. A prezident Zeman prostřednictvím jemného vydírání předsedy vlády dál fakticky vládne, navíc dostane jako rituální odměnu hlavu ministra zahraničí Tomáše Petříčka.
Divoce kolísající počty nakažených koronavirem i průzkumy veřejného mínění. Reptání části obyvatelstva proti novým restrikcím, zvlášť co se obchodů týká. A z druhé strany tlak vládnoucích partnerů, kteří stále tvrději prosazují své vlastní požadavky. Do toho spekulace o vládní rošádě či dokonce vytvoření „úřednické“ vlády.
Premiér Andrej Babiš došel k závěru, že v zahraniční politice není dost v obraze. A místo toho, aby s žádostí o pomoc šel do Černínského paláce, obrátil se rovnou na Pražský hrad.
Druhý nejvyšší ústavní činitel Jaroslav Kubera se pochlubil, že po obědě na Pražském hradě jej nejvyšší ústavní činitel Miloš Zeman „poklepal“ hůlkou do hlavy.
Prezident Miloš Zeman má zjevně rád tradice. Ať už jejich obnovování, budování či alespoň vytváření dojmu, že něco tradicí je. Po dobytí Hradu přesunul několik desítek let tradiční novoroční projev hlavy státu zpět na dobu vánoční. Navázal také na tradici novoročních setkání s premiérem a jejich manželkami, letos ovšem rozšířené o přítomnost jejich dětí - asi nová tradice. Na začátku roku se tradičně setkává i s dalšími vysokými ústavními činiteli, s předsedou vlády se navíc pravidelně – a tradičně – ...
Letos, v roce třicátého výročí sametové revoluce, se především demonstrovalo. Ne za vyšší platy nebo nižší daně, ale za právní stát, dalo by se říci. Letos se konalo nejméně deset velkých protivládních demonstrací, které postupně zaplnily pražské Staroměstské náměstí a Václavské náměstí a vyvrcholily dvěma protesty na Letenské pláni, kde se v červnu a listopadu sešlo nejméně čtvrt milionu lidí – nejvíce od převratu v roce 1989.
O složení vlády rozhoduje premiér, setrvání v koalici závisí výhradně na vůli vládní strany, ministrem se stává člověk, který účast v kabinetu považuje za smysluplnou… Zdánlivě samozřejmé věci, které ale v současné české politice neplatí. A možná i proto jsme tam, kde jsme.
Předsedové několika opozičních stran považují Andreje Babiše (ANO) po čtvrtečním jednání s prezidentem Milošem Zemanem za slabého premiéra. Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše je zarážející, jak Babiš nefunguje ve vyjednávání. Předseda SPD Tomio Okamura znovu zkritizoval ČSSD za boj o koryta. Pro Babiše měl pochopení předseda KSČM Vojtěch Filip, podle něj premiér preferuje stabilní vládu s důvěrou.
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je zátěží pro Českou republiku, nemůže být premiérem, shodlo se pět opozičních stran u jednacího stolu. Poslanci ODS, KDU-ČSL, Starostů, TOP 09 a Pirátů se proto v příštím týdnu pokusí shodit kabinet. Opozice tak reaguje na návrh auditní zprávy Evropské komise popisující Babišův střet zájmů.
Více než čtvrt milionu českých občanů žijících v zahraničí bude moci jednodušším způsobem zasahovat do obsazení Strakovy akademie, souboje o Hrad a nově také o složení Evropského parlamentu. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dokončuje návrh novely zákona, který jim umožní volit i korespondenčně. Poprvé si to mají zkusit ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 nebo v dalších volbách do Evropského parlamentu. Na výběr komunálních a krajských zastupitelů a voleb do Senátu se předloha nevztahuje.