sobotka v rize - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sobotka v rize, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Z desítek miliard korun čínských investic oznámených letos na jaře vidělo Česko zatím jen zlomek. Na západ od Česka přitom jen za první pololetí utratily čínské společnosti za akvizice přes 70 miliard eur.
Česko-čínského investičního fóra, které se koná v Praze ode dneška do středy, se zúčastní tisícovka hostů, z toho polovina z Číny, stovka ze třinácti zemí střední a východní Evropy a čtyři stovky z Česka.
Účast na schůzce 16 zemí střední a východní Evropy s Čínou v Rize je projevem politiky české vlády "rozmrazovat" vztahy s Čínou. Českým novinářům to v Rize řekl premiér Bohuslav Sobotka.
Do fondu určeného k financování projektů ve střední a východní Evropě vloží Čína deset miliard eur (270 miliard korun). Oznámila to státní čínská bankovní společnost, která bude peníze zajišťovat. Na vzniku fondu se dohodli zástupci Číny a 16 evropských států na summitu v Rize. Podle premiéra Bohuslava Sobotky není fond z hlediska financování českých projektů prioritou.
Čína zrušila bilaterální jednání se slovenským premiérem Robertem Ficem, které bylo naplánováno v sobotu před konáním summitu zemí střední a východní Evropy a Číny v Rize. S odvoláním na vyjádření slovenského úřadu vlády o tom informovala slovenská média.
Země východní a střední Evropy a Číny na společném summitu ve formátu 16+1 vytvořily investiční fond na podporu společných projektů. Vedle ho Číny podpoří Lotyšsko, Polsko a Česká republika. Do fondu nepůjdou peníze z českého státního rozpočtu, ale od privátních investorů.
Česko příští rok stejně jako letos uspořádá Čínské investiční fórum, v roce 2017 uvítá také summit skupiny 16+1 na téma letectví. Vyplývá to ze směrnice, na jejímž textu se v Rize během úvodního dne víkendových jednání shodli premiéři zemí ze států východní a střední Evropy s Čínou. Česko na summitu v Lotyšsku zastupuje premiér Bohuslav Sobotka.
Řešení migrační krize a možnou integraci Srbska a Makedonie do Evropské unie probíral premiér Bohuslav Sobotka s premiéry balkánských zemí, s kterými se sešel na okraj víkendového summitu 16 zemí střední a východní Evropy s Čínou v Rize. Česko chce podle něj pokračovat v podpoře zemí západního Balkánu a jejich podporu prosazovat i v Evropské unii. Sobotka se setkal i s lotyšským premiérem, který summit pořádá.
Ambasadorka Ma Kche-čching na dnešní schůzce s náměstkem ministra zahraničí Martinem Tlapou nedokázala vysvětlit zrušení cesty ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) do Číny. Tlapa po setkání novinářům řekl, že velvyslankyně důvody zřejmě ani sama nezná. Doplnil, že se bude hledat nový termín návštěvy, její časový horizont zatím není jasný, bude záležet na možnostech Jurečky.
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v rozhovoru pro belgický deník Le Soir prohlásil, že nemá v úmyslu rezignovat na svou funkci. Na Junckerovu hlavu se v poslední době snesla kritika v souvislosti s britským rozhodnutím vystoupit z Evropské unie, Evropská komise, jíž předsedá, je kritizována i v souvislosti s migrační krizí.