sociální pojištění 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sociální pojištění 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Blíží se váš odchod do důchodu nebo jen chcete vědět, kdy budete do práce vstávat naposledy? Podívejte se, jak se v České republice počítá důchodový věk, kdo může odejít do předčasného důchodu a jak je to se starobním důchodem u náročných profesí.
Letošní rok se chýlí ke konci. Jak budou vypadat různé sociální dávky v roce 2023? Kolik bude činit mateřská, nemocenská, ošetřovné, starobní důchod či rodičovský příspěvek? Spočítejte si čistou mzdu a porovnejte ji s tím, kolik vydělávají ostatní. Vyzkoušejte i naše hypoteční kalkulačky.
Třetina ze všech současných penzistů ukončila svoji kariéru předčasným odchodem do důchodu. Podíl těchto lidí mezi seniory se poslední dekádu neustále zvyšuje. Ještě v roce 2010 tvořili 19 procent všech příjemců starobní penze, letos v září tvořili podle údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) už skoro 29 procent.
OSVČ vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost musí vždy platit měsíční zálohy na zdravotním pojištění. Pro příští rok se minimální měsíční záloha dle návrhu MPSV zvyšuje o 95 korun. Podívejme se v praktických příkladech, jaké budou OSVČ platit zálohy na zdravotním pojištění.
Osoby samostatně výdělečně činné mnohdy platí nejvíce z přímých daní na sociálním pojištění, které při výkonu hlavní činnosti nemůže být, na rozdíl od daně z příjmu, nulové. Jak vysoké budou platit OSVČ zálohy v příštím roce? Které OSVČ si sáhnou hlouběji do kapsy?
Za čtyři měsíce skončí prezident Miloš Zeman po deseti letech ve své funkci, z Pražského hradu ale nebude odcházet s prázdnou. Stejně jako exprezident Václav Klaus má nárok na doživotní rentu ve výši 50 tisíc korun měsíčně, náhrady ve stejné výši, a navíc na auto s řidičem. Do toho má samozřejmě nárok i na svůj běžný starobní důchod. V porovnání se svými protějšky z jiných zemí se Česko o své bývalé hlavy státu stará poměrně štědře.
Na alespoň částečnou pomoc s drahotou se od příštího měsíce může těšit většina lidí pobírajících starobní, invalidní nebo pozůstalostní důchody. Většina z nich si přilepší v řádu vyšších stokorun, u seniorů s vyššími penzemi bude růst výraznější, dosáhne zhruba tisícikoruny.
Bitcoin jako prostředek k eliminaci válek, zbytečného konzumu, ale i pojistka proti inflaci. Tyhle a ještě mnoho dalších představ v hlavě nosí řada zastánců nejrozšířenější kryptoměny. Skoro všechny podobné bitcoinové příběhy jsou ale přinejmenším sporné, upozorňuje antropolog Martin Tremčinský. Vlivem korelace hodnoty kryptoměn s cenou akcií a také kvůli připravované regulaci se podle něj navíc nedá příliš mluvit o alternativním finančním systému. Zastánci bitcoinu musejí navíc počítat s tím, že část ...
V Česku jsou vypláceny invalidní důchody prvního, druhého a třetího stupně. Finančně vyjít pouze s invalidním důchodem prvního stupně je velmi složité a pro většinu příjemců invalidního důchodu prvního stupně je výdělečná činnost nutností.
Nový legislativní plán vlády na příští rok, který se teď projednává, by mohl odstartovat změnu v nejasném rozdělování peněz na sociální služby. Dotace teď tvoří asi třetinu příjmů sociálních služeb, ale některé kraje je rozdělují nečitelně a nerovnoměrně.