sociální pojištění osvč 2019 vedlejší činnost - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sociální pojištění osvč 2019 vedlejší činnost, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
OSVČ vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost musí vždy platit měsíční zálohy na zdravotním pojištění. Pro příští rok se minimální měsíční záloha dle návrhu MPSV zvyšuje o 95 korun. Podívejme se v praktických příkladech, jaké budou OSVČ platit zálohy na zdravotním pojištění.
Osoby samostatně výdělečně činné mnohdy platí nejvíce z přímých daní na sociálním pojištění, které při výkonu hlavní činnosti nemůže být, na rozdíl od daně z příjmu, nulové. Jak vysoké budou platit OSVČ zálohy v příštím roce? Které OSVČ si sáhnou hlouběji do kapsy?
Minimální měsíční zálohy na zdravotním pojištění se pro rok 2022 zvyšují dokonce o 234 korun. Roční zdravotní pojištění se tedy prodraží všem OSVČ, jejichž skutečný vyměřovací základ je nižší než minimální. Podívejme se na praktické příklady.
Od následujícího měsíce po odevzdání přehledu o příjmech a výdajích je OSVČ předepsána nová měsíční záloha. Jak vysoká je nová záloha? Jak vysoké je prominutí zdravotního pojištění pro OSVČ z důvodu koronaviru? Podívejme se na praktické příklady.
Ministerstvo financí upravilo program přímé podpory pro OSVČ. Na příspěvek 25 tisíc korun budou mít nárok ty OSVČ, které o něj požádají a současně splní několik základních požadavků.
Senátoři schválili vládní návrh, který odpouští platby povinného zdravotního a sociálníhoo pojištění všem živnostníkům. Zákon dnes svým podpisem stvrdil i prezident.
Možnost stanovit výdaje paušálem je v praxi velmi oblíbená. Paušálem lze uplatnit výdaje při výkonu hlavní i vedlejší samostatné výdělečné činnosti.
Osoby samostatně výdělečně činné vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost musejí vždy platit měsíční zálohy své zdravotní pojišťovně, a to vždy alespoň v minimální výši. Splatnost měsíční zálohy je do osmého dne následujícího měsíce.
Výkon samostatné výdělečné činnosti s sebou oproti zaměstnaneckému poměru přináší řadu specifik. Jak se třeba liší platby pojistného při hlavní a vedlejší činnosti? Jaké příjmy se hodnotí pro důchod?
Někteří zaměstnanci si chtějí z různých důvodů ke svému hlavnímu pracovnímu poměru přivydělat. Jaké jsou možnosti a s čím počítat?