sociální pojištění placené zaměstnavatelem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sociální pojištění placené zaměstnavatelem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pokud je hrubá měsíční odměna z dohody o provedení práce 10 tisíc korun a méně, tak se z ní neplatí zdravotní pojištění. Kteří brigádníci si v takových případech platí zdravotní pojištění sami? A lze při vyšší odměně obdržet zaplacené zdravotní pojištění z DPP zpět?
Evropský parlament minulou středu vyzval komisi, aby navrhla legislativu, která zajistí kvalitu stáží napříč Evropskou unií, a to včetně finančního ohodnocení. Naráží tím na problematiku neplacených stáží, které sice v Česku za posledních několik let klesly, stále ale v řadě firem a institucích přetrvávají. „Neplacené stáže absolvují zpravidla jen ti, kteří si to mohou dovolit. Obzvlášť když se pak jedná o stáž v zahraničí,“ popisuje student Jakub, který sám dochází na stáž na ministerstvu zahraničních ...
Země Evropské unie tento týden po vleklém vyjednávání dospěly ke shodě na nových pravidlech, která mají omezit švarcsystém využívaný rozvážkovými online platformami, jako jsou Uber, Deliveroo, Bolt či Wolt. Kurýři pracující pro tyto firmy by tak mohli získat postavení zaměstnanců. Platformy však návrh kritizují s tím, že připraví pracovníky o flexibilitu a povede k jejich masovému odchodu z odvětví, a tím pádem i k horší dostupnosti služeb. Podle tuzemských odborníků je také nejasné, jak by se měla nová ...
Je rozhodně dobře, že vláda přišla s konkrétními návrhy opatření na snížení schodků státního rozpočtu. Je to vážně nutné a já ji za to oceňuji. Jenže na druhou stranu některé zásadní návrhy vláda se zaměstnavateli nekonzultovala a to je škoda. Ve výsledku tak ve Svazu průmyslu a dopravy cítíme mírné rozpaky. Z některých parametrů onoho balíčku jsme už nyní zklamáni.
V případě úspěšného legislativního procesu zvýší vládní daňové změny daňové zatížení všem zaměstnancům. Podívejme se v praktických příkladech, o kolik si jednotliví zaměstnanci pohorší.
Nemocenská v současnosti budí vášně skoro jako diskuze o penzích. Znovuzavedení takzvané karenční doby, kdy zaměstnanci po první tři dny nemoci nedostávali žádnou sociální dávku, je extrémně nepopulární myšlenkou, které se bojí i politické strany. Ty ji přitom před nějakými patnácti lety prosadily. Jenže nemocenská stojí hodně peněz, a tak se jí nelze při diskuzi o rozpočtovém šetření vyhnout. Znovuzavedení karenční doby teď doporučují vládní ekonomové.
Ministr financí Zbyněk Stanjura ohlásil možné zvýšení DPH, které by mělo státu přinést až 24 miliard korun, a konflikt uvnitř vládní koalice o řešení rozpočtových schodků může pokračovat dalším dílem. Pro zvyšování DPH přitom není lepší doba než právě tato.
Aktualizovat vládní prohlášení není opravdu obvyklé. Vlády zpravidla dělají stejnou politiku celé své volební období. Nicméně rok s válkou za humny a téměř dvacetiprocentní inflace jsou argumentem, proti němuž nelze moc namítat. Jen si člověk říká, že spoustu věcí mohla mít koalice v programu jinak už od začátku, kdyby lépe vnímala realitu.
Téměř ve všech inzerátech na práci se uvádí hrubá mzda. Kolik peněz vám ale pak ve skutečnosti přistane na bankovním účtu? Jak se počítá čistá mzda? Jaká je minimální, zaručená a průměrná mzda? A jaká pravidla pro výpočet odměny platí pro DPČ a DPP?
Alespoň jeden zaměstnanecký benefit dostávalo letos od zaměstnavatele už 100 procent českých zaměstnanců, vyplývá z odhadu portálu JenPráce.cz. Které zaměstnanecké benefity u nás patří mezi nejžádanější?