sociální pojištění vedlejší činnost 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sociální pojištění vedlejší činnost 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Z důvodu epidemie koronaviru bylo umožněno bez sankcí odevzdat přehled o příjmech a výdajích za rok 2019 až do 18. 9. 2020, ale s podmínkou úhrady nedoplatku pojistného za rok 2019 do tohoto prodlouženého termínu.
Od následujícího měsíce po odevzdání přehledu o příjmech a výdajích je OSVČ předepsána nová měsíční záloha. Jak vysoká je nová záloha? Jak vysoké je prominutí zdravotního pojištění pro OSVČ z důvodu koronaviru? Podívejme se na praktické příklady.
Ministerstvo financí upravilo program přímé podpory pro OSVČ. Na příspěvek 25 tisíc korun budou mít nárok ty OSVČ, které o něj požádají a současně splní několik základních požadavků.
Senátoři schválili vládní návrh, který odpouští platby povinného zdravotního a sociálníhoo pojištění všem živnostníkům. Zákon dnes svým podpisem stvrdil i prezident.
Zaměstnanci přivydělávající si samostatnou výdělečnou činností během roku 2019 si musí splnit své zákonné daňové povinnosti. Co je dobré vědět o vedlejšáku?
Možnost stanovit výdaje paušálem je v praxi velmi oblíbená. Paušálem lze uplatnit výdaje při výkonu hlavní i vedlejší samostatné výdělečné činnosti.
Vyplňování daňového přiznání je každoročně samozřejmostí i pro zaměstnance, za které nemůže provést zaměstnavatel roční zúčtování daně. Podívejme se na praktické příklady.
Osoby samostatně výdělečně činné vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost musejí vždy platit měsíční zálohy své zdravotní pojišťovně, a to vždy alespoň v minimální výši. Splatnost měsíční zálohy je do osmého dne následujícího měsíce.
Výkon samostatné výdělečné činnosti s sebou oproti zaměstnaneckému poměru přináší řadu specifik. Jak se třeba liší platby pojistného při hlavní a vedlejší činnosti? Jaké příjmy se hodnotí pro důchod?
Pobírání starobního důchodu automaticky neosvobozuje od daňových povinností. I penzisté mohou platit daně, záleží na struktuře příjmů. Ty v případě starobního důchodu nemají žádná legislativní omezení. Lze mít libovolně vysoké příjmy ze zaměstnání, podnikání či pronájmu. Následující příklady přibližují, jak se liší zdanění u jednotlivých typů příjmů a jak je to s platbou sociálního a zdravotního pojištění.