sociální služby platy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sociální služby platy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Facebook se ubírá k uhlíkové neutralitě, kterou si vytyčil jako cíl v roce 2018. Přechod k zelené energii ho podle odhadů vyjde na osm miliard dolarů. Zařadil se tak po bok Applu, Googlu a Microsoftu.
Ani po ztrátě většiny hlasů v Poslanecké sněmovně sice nehrozí legislativním plánům vlády krach, ale ministry čeká obtížnější vyjednávání. KSČM, která kabinetu Andreje Babiše vypověděla toleranci, nevylučuje podporu například energetického zákona nebo normy o dostupném bydlení. Řídit se bude hlavně snahou získat před říjnovými volbami politické body. Podobný postoj zaujalo uskupení Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které přitom chtělo vládě vyslovit nedůvěru.
Během pandemie nečekaně vzrostl zájem o větší byty než se dvěma pokoji. Lidé do nich chtějí uložit peníze, ale zároveň v nich i bydlet, míní Leoš Anderle, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Sekyra Group. Na pouhou investici totiž volili menší varianty. Trh s bydlením je podle něj konzervativní. Přesouvání práce z kanceláří do domovů narazí na skutečnost, že zařídit si doma pracovní místo je drahé.
Footshop, česko-slovenský prodejce tenisek a designového sportovního zboží – takzvané sneakers módy –, po únorové koupi konkurenčního internetového obchodu s oblečením Queens spustil nezávislý projekt FlexDog. Platformu, která nabízí kurátorovaný on-line katalog tenisek. Je to poprvé, kdy Footshop plní roli investora.
Pandemie na sebe vzala podobu zesilovače problémů, se kterými se Česko dlouhodobě potýká při nakládání s veřejnými penězi. Vysvětlení, že příčinou loňského nejhoršího výsledku hospodaření v historii země je pandemie, neobstojí. Uvedl to prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala v úvodu k výroční zprávě za loňský rok. Celkové výdaje státního rozpočtu loni vzrostly meziročně o 291 miliard korun. Z toho ale nejméně 147 miliard korun nesouviselo s pandemií, tvrdí NKÚ.
Jen velmi pozvolný bude v technologickém srdci Spojených států návrat na pracoviště. Většina společností ze Silicon Valley plánuje otevřít nejprve pouze částečně, teprve v průběhu léta by se kanceláře měly více zaplňovat. Už teď je však téměř jisté, že i po návratu bude situace jiná než v časech před pandemií.
Půl roku před sněmovními volbami promýšlejí politické formace strategii, s níž osloví veřejnost. Přestože sliby ještě nemají oficiální podobu, lze je tušit z náznaků stran. Zacíleno mají na zaměstnance a seniory, do hry se opět vrací téma dostupného bydlení či nižší odvody pro firmy. Kvůli pokračující koronakrizi by však stěžejním tématem měla být také řešení na záchranu veřejných financí.
V celé EU zuří pandemie. Jednotlivé státy připravují národní plány, jejichž zásluhou ožijí a stanou se odolnějšími. Unie na ně vynaloží zdánlivě gigantických 672,2 miliardy eur, asi 5,1 procenta svého HDP za rok 2020. Přesto je to suma velmi omezená, zdaleka nepostačující pro všechny potřebné.
Zřejmě už příští měsíc rozhodne šéfka státní pokladny Alena Schillerová (ANO) o tom, zda navrhne zvýšení letošního schodku státního rozpočtu, který vláda z 320 miliard korun před měsícem navýšila na půl bilionu. Záležet bude na vývoji pandemie a makroekonomické prognóze ministerstva financí, řekla serveru E15.cz. Analytici považují další růst výdajů za pravděpodobný.
Vývoj pandemie a dubnová makroekonomická predikce ministerstva financí rozhodnou o případném navýšení schodku státního rozpočtu, který pro letošek zatím činí 500 miliard korun. „Na jaře všechno propočítáme a uvidíme. Novelu bych předložila tak, aby ji sněmovna schválila ještě před prázdninami,“ říká šéfka státní pokladny Alena Schillerová (ANO). Do říjnových voleb chce jít se slibem snížení odvodů pro zaměstnavatele. Na druhou stranu ale připouští, že se v příštích letech opět zvednou daně pro zaměstnance...