solární elektrárna chomutov - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu solární elektrárna chomutov, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byznysmen Tomáš Krsek se po dvou letech vrací se svou energetickou divizí do Česka a opět se zaměří na výstavbu solárních parků. Do nadcházející dotační výzvy Modernizačního fondu prostřednictvím své investiční skupiny Green Horizon Renewables (GHR) přihlásí svůj první projekt na Chomutovsku. Celkově chce ve střední Evropě a na Balkáně postavit elektrárny o výkonu minimálně 300 megawattů.
Polostátní energetická skupina ČEZ připravuje velký návrat k solární energetice. V různých fázích projektování už má připravené elektrárny o výkonu stovek megawattů. Deník E15 také získal informace o obřím solárním projektu, který má i lokální podporu.
Posledních pár let jeho takřka třicetileté podnikatelské kariéry, v nichž se věnoval solárnímu byznysu, už několik roků zaměstnává soudy. Jeho synové byli odsouzeni za přípravu podvodu kvůli vyšším výkupním cenám elektřiny, sám Zdeněk Zemek, jenž řídí impérium Z-Group, je stíhán v dalším případu údajného podvodu. „Je to kriminalizace správního řízení vyšitá neskutečným způsobem, dá se to srovnat s honem na kulaky v padesátých letech anebo s inkvizicí v 17. a 18. století. Jednou, za pár let, se všichni ...
Bratři Alexandr a Zdeněk Zemkovi podali ústavní stížnosti v kauze solárních elektráren na Chomutovsku. Za přípravu závažného podvodu v souvislosti s údajně nedokončenými elektrárnami dostali oba nepodmíněné tresty šest let a devět měsíců vězení.
Státní zástupce obžaloval ze solárního podvodu miliardáře Zdeňka Zemka, který ve Zlínském kraji vlastní fotbalový klub 1. FC Slovácko a autobusové dopravce. Podle žalobce mohl Zemek celkově způsobit škodu až 360 milionů korun. Za podvod mu hrozí pět až deset let vězení. Zemek tvrzení obžaloby odmítá. Informace přinesla Mladá fronta Dnes v regionální zlínské příloze. Za podobný čin byli na začátku roku odsouzeni na šest let a devět měsíců jeho dva synové.
Česká investiční skupina Jufa, za kterou stojí Jan Chrenko a Jiří Fast, koupila dva solární parky o celkovém instalovaném výkonu 17 megawattů. Jde o nákup za 1,5 miliardy korun, který z větší části profinancují banky. Ve čtvrtek to uvedl server euro.cz. Jufa, který má sídlo v Praze a v Plzni, koupila nedávno jednadvacetimegawattovou elektrárnu v areálu brněnského letiště.
Zlatý důl, anebo zmařené příležitosti? Obnovitelná energetika se před pár lety stala atraktivním oborem. Přilákala nadšence, vizionáře, osvícené investory i šikovné byznysmeny. Dnes má ale často pověst kontroverzního byznysu. Kdo jsou někteří z hlavních hráčů, kteří do něj naskočili s vidinou jistého výdělku?
Podnikatel Zemek vyčlenil ze svého ocelářského holdingu Válcovny trub Chomutov a železárny v Hrádku nad Nisou. Nechtěl, aby dál dotovaly ztrátové železárny ve Veselí na Moravě.
Krajský soud v Brně zprostil obžaloby bývalého ředitele licencí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Luďka Pražáka, žaloba ho vinila ze zneužití pravomoci v kauze solárních elektráren. Jeho kauza byla vyloučena k samostatnému projednávání z případu nepravomocně odsouzené předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové. Obžalovaný vinu od začátku popíral.
Nepodmíněné tresty od pěti do osmi let dnes uložil Krajský soud v Brně čtyřem lidem spojeným se stavbou solární elektrárny v Prostějově-Vrahovicích. Další obžalovaný dostal podmínku. Elektrárna získala licenci koncem roku 2010, tedy těsně před citelnou změnou výkupních podmínek solární energie v neprospěch provozovatelů. Verdikt, podle kterého se pět lidí dopustilo podvodu, není pravomocný.