Solární elektrárna prodej - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Solární elektrárna prodej, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Trh energií je od poloviny ledna tohoto roku možná až nečekaně stabilní. Cena elektřiny u ročního kontraktu se od té doby drží v relativně úzkém pásmu a nepřekračuje hladinu 150 eur za megawatthodinu, u plynu se cena stejného množství energie drží pod 60 eury. Pro odběratele to je dobrá zpráva, ale jen částečně. Šéf Pražské energetiky (PRE) Pavel Elis se domnívá, že pro tuto chvíli se prostor pro další výraznější zlevnění energií už vyčerpal.
Po počítačích a mobilních telefonech se na nás řítí další vlna z Číny. Ta si však tentokrát bere na paškál tradiční západní automobilky, kterým začínají další těžké časy. Na expanzi levných čínských elektromobilů již zareagovala i Evropská komise, která se chce neférovým obchodním praktikám ze strany Pekingu bránit.
Pokles cen energií rozhýbal nabídky dodavatelů. Podle ředitele prodeje pro domácnosti a maloodběr ve společnosti epet Romana Šmída mohou ceny v blízké budoucnosti ještě klesnout, ale také stoupnout. „Je to dáno tím, že nás na přelomu roku čeká první zima zcela bez ruského plynu. Poté by se ale měla situace uklidnit. Stále si myslím, že pro zákazníky je teď výhodná roční fixace,“ říká v rozhovoru.
Rada Evropské unie během českého předsednictví vytvořila Sociální klimatický fond. Česko z něho získá 100 miliard korun na pomoc domácnostem při přechodu na moderní energetiku. Dalších 400 miliard korun získají firmy a obce z balíčku Fit for 55. „Společně s novelou zákona Lex OZE II podpoříme chuť obcí stavět,“ uvedla náměstkyně ministra životního prostředí Eva Volfová v pondělí na energetické konferenci IVD.
Největší solární firmy loni mohutně nabíraly. Úzkým hrdlem zůstávají revizáci a projektanti Automobilky budou prodávat elektromobily přímo. Třetina dealerství může skončit Vláda otevřela cestu k rozdělení ČEZ, českým miliardářům zjednoduší ovládnutí Monety Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Skupina Sev.en Global Investments Pavla Tykače v Austrálii dokončila obchod, který je pro tuzemské podnikatele vzácný nejen z pohledu výše investice, ale především kvůli nebývalé velikosti a ikonickému významu protistrany. Miliardová transakce s nápojářským gigantem Coca-Cola Tykačovi zajistí těžební práva k australským černouhelným dolům. Coca-Cola – podle tržní kapitalizace 29. největší firma světa – řeší prodejem reputační problémy.
V Česku podle nového ministra životního prostředí Petra Hladíka probíhá renesance fotovoltaiky. Nově by chtěl umožnit zemědělcům, aby mohli solární panely umisťovat i na vinice nebo chmelnice. „Nejde jenom o fotovoltaiku, máme velký potenciál třeba v bioplynu, skladování energie, přečerpávacích elektrárnách na vodních nádržích i ve větrné energetice,“ domnívá se ministr.
Na současné vlně zájmu o domácí fotovoltaické elektrárny mnozí zákazníci prodělají. Boom totiž tlačí ceny instalací vzhůru a dodavatelé solárních systémů mnohdy zákazníkům slibují nesplnitelné. Shodli se na tom účastníci konference Ceny energií: ochrana spotřebitelů v době energetické krize, kterou pořádal Institut pro veřejnou diskusi.
Ambiciózní Energetický Holding Malina se dostává pod čím dál větší tlak. Po nespokojených montážnících, o kterých E15 psala v lednu, se kvůli nezaplaceným fakturám vzbouřila také část jeho obchodně-technických zástupců. Jak navíc minulý týden upozornil deník HN, firmě už nefunguje ani zákaznická linka, ani tiskové oddělení. Redakci E15 se navíc podařilo odhalit další skutečnosti, které snižují důvěryhodnost podniku.
Česko stále výrazně zaostává v počtu fotovoltaických zařízení na soukromých stavbách, a především na rodinných domech. V okolních státech kromě Slovenska se pokrytí solárními panely počítá na desítky procent. U nás jsou to pouze jednotky.