solární panely na střechu od čez - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu solární panely na střechu od čez, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Solární byznys v Česku zažívá svou renesanci. Díky štědré evropské dotační podpoře do něj poprvé vstupují velcí energetičtí hráči a zároveň se do země vracejí solární byznysmeni, kteří uspěli v zahraničí. K tomu všemu nový solární boom umožnil, aby do miliardové velikosti vyrostla celá řada dosud menších firem, ať už podnikají v oblasti střešní fotovoltaiky, nebo třeba distribuce solárních komponent. Magazín e15 přináší přehled společností, které budou v nové solární epoše hrát tu nejzásadnější roli.
Solárník Zdeněk Sobotka chystá velký návrat domů. V přeměně tuzemské energetiky na moderní zdroje chce hrát výsadní roli a jeho Solek jako jedna z mála firem plánuje budovat jak střešní, tak pozemní instalace. „Už letos chceme zahájit instalace o výkonu stovky megawattů a tempo ročních instalací držet minimálně na této úrovni. Rozhodně to nejsou žádné vzdálené vize, máme už podepsané smlouvy na velké střešní instalace,“ říká Zdeněk Sobotka, zakladatel společnosti Solek.
Jen málo firem dostalo v posledním roce a půl tolik impulzů k růstu jako ty, které instalují střešní solární elektrárny. Ve prospěch sektoru působí kromě rekordních cen elektřiny i štědrá dotační politika a navíc se vládě daří otevírat trh novým klientům, například bytovým domům. „Pokud vysoké ceny energií na burze zůstanou, budeme se pomalu u běžných domácností blížit do stadia, kdy největší překážkou nových instalací budou nevyhovující, například staré střechy,“ říká spoluzakladatel společnosti Acetex ...
Bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová se stává černým koněm prezidentských voleb. Její podpora rychle roste a aktuálně je v průzkumech třetí za Petrem Pavlem a Andrejem Babišem. „Potřebujeme prezidenta, který nechá své ego za dveřmi,” tvrdí Nerudová.
Solární panely se v posledních letech stávají hitem v souvislosti s událostmi posledních měsíců, kdy prudce zdražují energie a hrozí zastavení dodávek plynu. Atraktivní jsou také z hlediska udržitelnosti, protože vyrábějí „zelenou energii“. Kromě životního prostředí mohou ulehčit i rodinnému rozpočtu, neboť zvyšují energetickou soběstačnost domácnosti.
Firmy, které se zabývají dodávkami úsporných energetických řešení, zažívají bezprecedentní nárůst poptávky. Zájem o energetické úspory zvyšují vysoké ceny plynu, elektřiny i tepla. Návratnost projektů se zkracuje i navzdory dvoucifernému zdražení technologií i komponent, hlásí Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES). Celý sektor v příštích letech významně poroste.
V souvislosti se současnou energetickou krizí, která je umocněná konfliktem na Ukrajině, se významně zvedl zájem o chytrá energetická řešení. Domácnosti i firmy, včetně velkých výrobních podniků, začínají investovat do energetických úspor a obnovitelných zdrojů a banky stále častěji takové projekty spolufinancují. „Zájem o fotovoltaické panely je čtyřikrát vyšší než v loňském roce. Je to zcela logické, lidé hledají způsoby, jak ušetřit,“ poznamenal ředitel Státního fondu životního prostředí (SFŽP ČR) Petr ...
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
Energetika v Evropě je na výhybce. Evropská komise tlačila zelenou energetiku navzdory všem pochybovačům a kritikům a cesta k dekarbonizované Evropě se zdála být čím dál reálnější. Ovšem pouze do doby, než ruská vojska vstoupila na Ukrajinu. Válka může oddálit odchod od uhlí, připouští Šéf Svazu moderní energetiky Martin Sedlák. Zároveň ale dodává, že existují i řešení, u nichž energetická soběstačnost nemusí být s ekologií a novými technologiemi v rozporu. „Jsem přesvědčený, že pokud válka přinese i něco ...
S ministerstvy, která se jeho straně podařilo získat při jednáních koalic Spolu a Pirátů se STAN, je spokojen šéf KDU-ČSL Marian Jurečka. Lidovcům podle něj umožní prosazovat zamýšlené změny v sociální politice, zemědělství i oblasti životního prostředí. „Důležité je, aby ministerstva zemědělství a životního prostředí řídila jedna politická strana. Chci, aby tyto úřady byly v přátelském vztahu. Česko posune dopředu už jen to, že se z nich stanou úzce spolupracující partneři," říká Jurečka.