solární panely z číny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu solární panely z číny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Největší světový producent křemíkových destiček pro solární panely, čínská společnost Longi, snížila ceny svých produktů téměř o třetinu. Krátce předtím varovala před nadměrnou kapacitou čínské produkce, což podle ní v nejbližších letech vyústí v sérii bankrotů výrobců. Čínská fotovoltaika přitom ve stále větší míře zaplavuje západní země, které těžce hledají způsoby, jak levné asijské výrobě konkurovat.
Česko má od ledna novou klíčovou funkci, která se svou důležitostí vyrovná některým ministrům. Misí poradce pro národní bezpečnost Tomáše Pojara je, aby země byla čitelným partnerem pro spojence, což se v předchozích letech i kvůli rozdílné diplomacii Hradu a vlády nedařilo. „Velmoci mohou změnit svůj názor ze dne na den a všichni ostatní je musejí brát vážně. Ve chvíli, kdy svůj názor mění ze dne na den země malé a střední, tak výsledkem je, že vás nikdo nebere vážně,“ vysvětluje v rozhovoru pro E15.
Ambiciózní Energetický Holding Malina se dostává pod čím dál větší tlak. Po nespokojených montážnících, o kterých E15 psala v lednu, se kvůli nezaplaceným fakturám vzbouřila také část jeho obchodně-technických zástupců. Jak navíc minulý týden upozornil deník HN, firmě už nefunguje ani zákaznická linka, ani tiskové oddělení. Redakci E15 se navíc podařilo odhalit další skutečnosti, které snižují důvěryhodnost podniku.
Solární byznys v Česku zažívá svou renesanci. Díky štědré evropské dotační podpoře do něj poprvé vstupují velcí energetičtí hráči a zároveň se do země vracejí solární byznysmeni, kteří uspěli v zahraničí. K tomu všemu nový solární boom umožnil, aby do miliardové velikosti vyrostla celá řada dosud menších firem, ať už podnikají v oblasti střešní fotovoltaiky, nebo třeba distribuce solárních komponent. Magazín e15 přináší přehled společností, které budou v nové solární epoše hrát tu nejzásadnější roli.
Po energetickém sektoru a ocelárnách je výroba cementu největším znečišťovatelem ovzduší v Číně: za rok 2020 při ní bylo vyprodukováno 1,37 miliardy tun oxidu uhličitého. Jen pro představu, všechny státy Evropské unie za rok 2021 vyprodukovaly 2,73 miliardy tun oxidu uhličitého. Ve všech odvětvích za celou populaci. To znamená, že pouhý cementárenský průmysl v Číně za rok vyprodukuje stejné množství CO₂ jako půlka evropského bloku.
Evropská komise ve čtvrtek zveřejnila dva klíčové návrhy na podporu zelené ekonomiky – zákon o kritických surovinách (Critical Raw Materials Act) a zákon o klimaticky neutrálním průmyslu (Net-Zero Industry Act). Ty mají zajistit Evropské unii větší soběstačnost a posílit její konkurenceschopnost v reakci na masivní zelené subvence americké vlády.
Největší český distributor solárních panelů, společnost SolSol, má nového podílníka. Zhruba desetinu firmy získal investor do startupů Jiří Hlavenka, který například pomáhal zakládat brněnský vyhledávač letenek Kiwi.com. Hlavenka má kromě finančního posílení pomoci hledat nové byznysové příležitosti například v oblasti chytrých sítí.
Když si pročítám recenze a zkušenosti lidí s fotovoltaikou nejen na rodinných domech, její instalací i s technickou podporou některých společností, nevěřícně pozoruji, co se to zase děje. Mnoho lidí za poslední rok ztratilo důvěru v solární energii kvůli neprofesionálnímu a vychytralému přístupu k podnikání těch dodavatelů, kteří se jen snaží využít současného trendu na úkor kvalitních a dlouhodobých služeb zákazníkům. A to je škoda, protože Češi po dlouhém období nedůvěry získávají o fotovoltaickou čistou...
Solárník Zdeněk Sobotka chystá velký návrat domů. V přeměně tuzemské energetiky na moderní zdroje chce hrát výsadní roli a jeho Solek jako jedna z mála firem plánuje budovat jak střešní, tak pozemní instalace. „Už letos chceme zahájit instalace o výkonu stovky megawattů a tempo ročních instalací držet minimálně na této úrovni. Rozhodně to nejsou žádné vzdálené vize, máme už podepsané smlouvy na velké střešní instalace,“ říká Zdeněk Sobotka, zakladatel společnosti Solek.
Dividendy kam se podíváš. Hlavní firmy na pražské burze pošlou akcionářům přes 70 miliard. Chystá se zákaz Huawei v českých sítích. Operátoři hrozí státu soudy o desítky miliard. Machoňova skupina APS investovala v Řecku. Nakoupila velký balík problémových pohledávek. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…