solek holding se - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu solek holding se, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Solárník Zdeněk Sobotka chystá velký návrat domů. V přeměně tuzemské energetiky na moderní zdroje chce hrát výsadní roli a jeho Solek jako jedna z mála firem plánuje budovat jak střešní, tak pozemní instalace. „Už letos chceme zahájit instalace o výkonu stovky megawattů a tempo ročních instalací držet minimálně na této úrovni. Rozhodně to nejsou žádné vzdálené vize, máme už podepsané smlouvy na velké střešní instalace,“ říká Zdeněk Sobotka, zakladatel společnosti Solek.
Tuzemský energetický holding Energo-Pro poodhalil nové byznysové plány pro Kolumbii. Zatímco v únoru potvrdil pouze chystanou elektrárnu o výkonu 20 megawattů, nyní ze čtvrtletní zprávy vyplývá, že do tří let by v zemi mohl stavět další dvě elektrárny. Jejich souhrnný instalovaný výkon má být téměř o řád vyšší než u prvního projektu. Investiční náklady se tak budou počítat v miliardách korun.
Společnost Solek se dosud profilovala hlavně jako developer projektů v solární energetice v Chile a na Kypru. Teď se vrací do Česka, kde před lety začínala. Přispěla k tomu změna přístupu vlády ke sluneční energii. Ta podle zakladatele Zdeňka Sobotky už nyní v zemích s vysokou penetrací solárů dokáže cenu elektřiny významně snižovat. „Když se podíváte na ekonomiky, které se rozhodly jít obnovitelnou cestou, ať už je to Německo, Řecko, či Španělsko, začíná jim to velmi dobře fungovat. Ta cesta je levná a ...
... zakladatel a majitel holdingu Solek Zdeněk Sobotka. ... doplněk, ale staly se důležitou součástí energetického...
Tuzemské energetické společnosti Solek Holding se loni dařilo. Po pěti letech se vrátila k zisku, když si připsala nejlepší hospodářský výsledek od založení v roce 2010. S výnosy kolem 650 milionů vygenerovala čistý zisk 69 milionů korun, přestože předloni prodělala 177 milionů korun. Informace vyplývá z výroční zprávy, kterou má deník E15 k dispozici.
Pokud vláda stihne včas schválit potřebnou legislativu, stane se rok 2021 zlomem, po kterém uhelné energetické zdroje začnou přepouštět své postavení modernějším technologiím. Shodli se na tom největší energetičtí hráči, které v anketě oslovil deník E15.
Společnost Solek se dosud profilovala především jako developer projektů v solární energetice v Latinské Americe a Evropě. Teď svou filozofii trochu mění a stává se i investorem, který chce projekty dlouhodobě držet. "Kvalitních projektů, do nichž se dá smysluplně investovat, totiž tolik není," říká zakladatel Soleku Zdeněk Sobotka s tím, že prodávat projekty budou, když někdo udělá nabídku, co se neodmítá.
Česká energetická skupina Solek, která se specializuje na stavbu fotovoltaických elektráren, vydá dluhopisy až pět miliard korun. Oznámila také vydání jednoletých, dvouletých a tříletých dluhopisů s ročním výnosem 4,5 procenta, 5,2 procenta, respektive šest procent. Úvodní emise počítá s objemem 150 milionů korun, vydané dluhopisy jsou jmenovité hodnoty 50 tisíc korun, s minimální výší investice 100 tisíc korun a výplatou výnosu jedenkrát ročně, sdělila.
Skupina Solek uzavřela prostřednictvím své dcery Solek Holding předběžnou dohodu s investiční bankou Natixis o financování o celkovém objemu sto milionů dolarů (2,49 miliardy korun). Ty plánuje využít na výstavbu a následnou správu solárních elektráren o instalovaném výkonu 125 megawattů.
Česká firma Solek nedávno prodala chilské projekty kanadským investorům zhruba za tři miliardy korun. V Latinské Americe má ale další velké plány a chystá se podnikat také na Kypru. „Provozní financování je z našich peněz i z dluhopisů. Založili jsme také fond kvalifikovaných investorů, kde bude šedesát procent od chilských a amerických bank a zbytek od investorů do fondu,“ líčí zakladatel a majitel Soleku Zdeněk Sobotka.